בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים טוענים: מתיישבים הרגו כלב וכבשים בדרום הר חברון

ערביי הר חברון טוענים כי מתישבים הרגו כלב ושתי כבשים סמוך למעון. הקול היהודי בדק ומצא מי עומד מאחורי פעולות הערבים באיזור.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז שבט תשע"א - 16:42 01/02/2011
גודל: א א א
ערבים מחמולת מועייר אל עבאד שבהר חברון טוענים כי ביום ראשון לפני כשבוע וחצי יצאו שני נערים ערביים למרעה סמוך לישוב מעון. לטענתם למקום הגיע מתישב יהודי שירה בכלב שהיה עם העדר ורדף אחרי הכבשים ובעזרת אבנים הרג שתיים מהם.
למקום הגיעו כוחות מג"ב ומשטרה שגבו עדויות מהערבים שטענו כי המתיישב חזר לכיוון הישוב מעון.
[caption id="attachment_3855" align="aligncenter" width="300" caption="הכלב שנורה צילום: CPT"]הכלב שנורה  צילום: CPT
בדיקת הקול היהודי העלתה כי  מי שעומד מאחורי תיעוד האירועים באיזור מעון הוא ארגון בשם CPT - "קבוצות נוצרים עושים שלום" המפעיל את פרוייקט תאוואני, AtTuwaniProject. הפרוייקט מורכב מאנרכיסטים המגיעים בעיקר מאמריקה ומאירופה ומטרתם היא לסייע לערביי הכפר תאוואני, כפר בו מתגוררות כמה עשרות משפחות ערביות בסמוך לחוות מעון. ארגון CPT מפעיל פרוייקט דומה בעיר חברון וכן בכמה מקומות בעולם בינהם עיראק, קולומביה ואגמי אפריקה.
הארגון ממומן מתרומות של אירגונים נוצריים מרחבי העולם ופועל כביכול למען השלום.
תושבי חוות מעון סובלים רבות מגניבות והצקות של ערביי האיזור שמגובים ע"י מצלמותיהם של האנרכיסטים שאף יוזמים אירועי פרובקציה.
בשבוע שעבר חדרו ערבים לשטחי חוות הר סיני הסמוכה לסוסיא ותקפו תושבים. חוקרי משטרת חברון הגיעו למקום ועצרו דוקא שלושה מתיישבים יהודים. לאחר שהוצג סירטון בו נראים הערבים תוקפים את המתיישבים שוחררו השלושה בבית המשפט.
לפני כשבועיים תיארה בערוץ 7 סבתא נינה, אם לתושב חוות מעון את חוויותיה משבת בחווה. "בבוקר השבת יצאנו בעלי ואני לטייל מסביב וראינו קבוצה של ארבעה אנשים עם מצלמות מחוץ ליער, שלושה מהם התחילו לדבר איתנו באנגלית, כנראה חשבו שאנחנו ערבים [מה לעשות, אני בעלת חזות קצת ערבית אפילו ערבים טועים בי..] הם סיפרו לנו שאבא של אחד מהם היה נאצי וכמה חבל שהם לא סיימו את העבודה והשאירו לדור הבא לסיים אותה, זו שליחות, הם באו במיוחד מאירופה בשביל כך ולא התביישו להגיד שלאחד מהם אין אישורי שהייה כלל אבל הוא לא דואג כי לנתין זר יש חסינות."
כאמור כעת טוענים בארגון כי מתיישב ירה בכלב והרג שתי כבשים נוספות באמצעות אבנים ובעיטות.
תושבי חוות מעון אמרו לקול היהודי בתגובה לאירוע כי "איננו יודעים מי עומד מאחורי הפגיעה בערבים אך על שכיננו "הנחמדים" לדעת כי אין להם מקום בארץ ישראל וכל פעולת התגרות מצדם תענה בהתאם. האנרכיסטים שמייבאים לכאן מתל אביב ומחו"ל אינם יכולים לשנות את העובדה כי ארץ ישראל שייכת ליהודים."

[caption id="attachment_3857" align="aligncenter" width="300" caption="הכבשה גוססת בשטח צילום: CPT"]הכבשה גוססת בשטח  צילום: CPT

[caption id="attachment_3856" align="aligncenter" width="300" caption="הכבשה שנהרגה צילום: CPT"]הכבשה שנהרגה  צילום: CPT
[caption id="attachment_3858" align="aligncenter" width="300" caption="שוטרים וחיילים במקום האירוע צילום: CPT"]שוטרים וחיילים במקום האירוע  צילום: CPT
תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד