בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ערבי שיעבוד איתנו יכול לדקור מישהו, אבל יש ברירה?!"

נראה כי לא פשוט להעסיק יהודים בלבד במדינת ישראל, גם אם זה משתלם. בראיון עם 'הקול היהודי' מתחמק פקיד בתחנת מוניות מלומר בפירוש כי הוא מעסיק יהודים בלבד, וזאת מחשש לחקירה בחשד לגזענות. "ערבי שיעבוד איתנו יכול לדקור אותנו. אבל יש לנו ברירה?! במדינה הזאת חייבים להעסיק את כולם".

  • יהודה פרל
  • א' שבט תשע"ב - 15:28 25/01/2012
גודל: א א א

[caption id="attachment_23837" align="alignleft" width="100%" caption="מונית. "לא עולים על כל נהג" (my own picture)"]
נראה כי לא פשוט להעסיק יהודים בלבד במדינת ישראל, גם אם זה משתלם. מי שמפרסם עסק של 'עבודה עברית' – מותקף בשם החוק. בראיון עם 'הקול היהודי' מתחמק פקיד בתחנת מוניות מלומר בפירוש כי הוא מעסיק יהודים בלבד, וזאת מחשש לחקירה בחשד לגזענות. "ערבי שיעבוד איתנו יכול לדקור אותנו. אבל יש לנו ברירה?! במדינה הזאת חייבים להעסיק את כולם".

תחנת מוניות בירושלים, הממוקמת ברח' דוד ילין שבשכונת זכרון משה החרדית, פרסמה מודעה באתר 144, בה הודיעה כי היא מעסיקה נהגים יהודים בלבד.

במודעה נכתב: 'מוניות ירושלים (נהגים יהודים בלבד) לא בשבת'. אך לאחר כתבה שהועלתה באתר וואלה, נאלצו בתחנה לשנות את השם 'למוניות כיכר השבת' ולהוריד את הפרסום 'נהגים יהודים בלבד'.

משיחה של אתר 'וואלה חדשות' עם תחנת המוניות 'כיכר השבת' עולה כי הפרסום במודעות 'נהגים יהודים בלבד' נועד רק "בשביל החרדים, שיחשבו ככה. זה רק בשביל הפרסום" כפי שאמר מוקדן בתחנת המוניות ל'וואלה'.

ארגוני שמאל פנו בתגובה לשר התחבורה, בדרישה שיפעל נגד התחנה. בנוסף, פנו גם למנכ"ל בזק, אבי גבאי, בדרישה שיסיר מיידית את פרסום התחנה באתר החברה.

\
r\n[caption id="attachment_23832" align="aligncenter" width="300" caption=""נהגים יהודים בלבד" הפרסום שהוסר מאתר 144 (צילום מסך)"]

"בשביל החוק אני אעסיק אפילו מחבלים מהחמאס"

משיחה של 'הקול היהודי' עם פקיד בתחנה עולה תמונה אחרת. בתחנת המוניות 'כיכר השבת' לא מעסיקים ערבים, אך מפחדים לומר זאת בקול.

"אצלנו" מספר סדרן המוניות, "כל הנהגים הם יהודים. כמובן אנחנו מוכנים לקבל כל אחד לעבודה" הוא מדגיש במהירות. "אין לנו בעיה להעסיק ערבים ודרוזים, וגם מחבלים מהחמאס אנחנו מוכנים להעסיק בשביל החוק".

הסדרן מסביר את הפרסום הקודם שבו צוינה התחנה כפועלת ב'עבודה עברית'. "אם אני אכתוב בפרסום שאנחנו מעסיקים כל אחד, אף חרדי לא יזמין אותנו. כשמתקשר חרדי הוא מבקש רק נהג יהודי. ברחוב יכול להיות שהוא יעלה על נהג ערבי, אבל זה רק בגלל שהוא לא מזהה שהוא ערבי".

לדבריו של סדרן המוניות, אכן משתלם להעסיק יהודים בלבד, בעיקר בגלל הסכנה הביטחונית, ובשכונות החרדיות גם מבחינה כלכלית. אולם מדינת ישראל לא מאפשרת זאת. "התקשורת סתם עושה מהעסק הזה בלאגן, אף ערבי לא יעסיק יהודי בשום מקום. אני אומר לך, ערבים לא עולים על נהגים יהודים".

"נכון שערבי יכול לדקור אותי, אבל במדינה הזאת צריך להעסיק את כולם"

\
r\n[caption id="attachment_23842" align="alignleft" width="100%" caption="נרצחו בידי נהג הסעות ערבי - נרצחי הטבח במרכז הרב (ynet("]
נראה כי לא לחינם אוהבים בתחנת המוניות להעסיק יהודים. "אני אגיד לך את האמת" הוא אומר, "אם מישהו מהנהגים מסיע ערבים אני לא אומר לו 'לא'. זה בעיה שלו, אבל יש לנו הרבה סיפורים שלא נגמרו בטוב".

"חבר שלי הסיע לפני שלושה חודשים כמה ערבים לבית חנינא. כשהם הגיעו לשם, הערבים שדדו לו את הרכב וכמעט שחטו אותו. הוא יצא בנס. סיפור דומה קרה לחבר שלי שהסיע ערבי לצומת פת".

בשלב הזה מספר הסדרן סיפורים נוספים, ובניהם גם סיפור אישי שנגמר בפציעה. "לפני עשרים ואחד שנה, בשמיני לנובמבר 1991" הוא מספר, "העלתי לקוח ערבי שדקר אותי".

"אבל אנחנו נסיע גם ערבים, וגם נעסיק ערבים" מדגיש שוב הסדרן בלהט וניכר כי הכותרות ב'וואלה' נשמרו בליבו. "כל מי שירצה עבודה אנחנו ניתן. אני מודע גם לכך שערבי שיעבוד איתנו יכול לדקור אותנו. אבל יש לנו ברירה?! במדינה הזאת חייבים להעסיק את כולם".

עוד באותו נושא:
• לוד: חרם על נהגי מוניות ערבים שחגגו שחרור מחבלים
• "בזכות מי שמתעקש על עבודה עברית יש לי פרנסה"
• יוזמה חדשה בירושלים: הפיכת סופר ל"עבודה עברית"
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד