בע"ה ו' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עשרות רבנים: אין להשכיר ולמכור בתים לנכרים

עשרות רבנים בכירים חתמו בשבועות האחרונים על כרוז האוסר על מכירת בתים או השכרתם לערבים וזרים. בין החותמים על המכתב גם רבנים בולטים מהציבור החרדי – כאלו שחתמו על קריאה דומה לפני מספר שנים.\r\n

  • ל' כסלו תשע"א - 14:18 07/12/2010
גודל: א א א

עשרות רבנים בכירים חתמו בשבועות האחרונים על כרוז האוסר על מכירת בתים או השכרתם לערבים וזרים. בין החותמים על המכתב רבני ערים ודמויות בולטות מהציבור החרדי – כאלו שחתמו על קריאה דומה לפני מספר שנים.

[caption id="attachment_1351" align="alignleft" width="100%" caption="מכתב רבני בני ברק (הקול היהודי)"]מכתב רבני בני ברק (הקול היהודי)

לפני כחודשיים יצא רבה של העיר צפת, הרב שמואל אליהו, בקריאה שלא למכור ולהשכיר בתים לערבים המגיעים ללמוד במכללה המקומית – משום שהסטודנטים הערבים פוגעים בקדושתה ובצביונה היהודי של העיר.

בהמשך, יצא מכתב דומה בעיר בני ברק - בה קיימת פגיעה חמורה בתושבי העיר בכלל ובשכונת פרדס כץ בפרט, בשל הגירה מסיבית של מסתננים לשכונה.

קריאתו של הרב אליהו עוררה תגובות שבירכו אותו על הפסיקה. מאידך, גורמי שמאל קיצוני קראו לפטר את הרב אליהו מכהונתו.

נראה שהצטרפותם של עשרות הרבנים מכלל המגזרים לפסיקתו של הרב אליהו, מדגישה כי לא מדובר בבעיה מקומית בעיר צפת, אלא בנחלת הכלל בכל רחבי הארץ.

בין רבני הערים שחתמו על הכרוז ניתן למנות את הרב יעקב אדלשטיין - רבה של רמת השרון, הרב יוסף שיינין והרב חיים פינטו - רבניה של העיר אשדוד, הרב יצחק יעקובוביץ' - רבה של הרצליה, הרב דב ליאור - רבה של קריית ארבע, הרב אברהם שלוש - רבה של כפר סבא, הרב דוד אבוחצירה - רבה של יבנה, הרב מיכאל וקנין - רבה של יקנעם, הרב דוד צדקה -  רבה של פרדס חנה, הרב דוד בר-חן - רבה של שדרות ועוד.

בנוסף חתמו רבנים מוכרים נוספים כמו הרב אביגדור נבנצל, רב העיר העתיקה בירושלים והרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף שיצא אף הוא לאחרונה נגד השכרת בתים לנכרים.

בקול הקורא שעתיד לצאת בימים הקרובים נכתב "הננו משיבים שאסור מהתורה למכור בית או שדה בארץ ישראל לנכרי... הזהירה עליו התורה כמה וכמה פעמים שהוא גורם רעות ומחטיא את הרבים בנישואי תערובת ובאיסורים אחרים".

ועוד רעה על רעה, שהמוכר או המשכיר להם דירה באזור שגרים בו יהודים גורם נזק גדול לשכניו, באשר דרך חייהם שונה מן היהודים, ומהם יש שצוררים לנו ויורדים לחיינו עד כדי סכנת נפשות כמו שהתפרסם כמה וכמה פעמים.

עוד צויין במכתב כי מכירת דירה לנכרי פוגעת כלכלית גם בשכניו של המוכר, משום שהוא גורם לאחרים "למכור רכושם אחריו, ולברוח מהמקום. וגם המוכרים אחריו לנכרים, גם הם מגדילים עוון חמור זה שתלוי בצוואר כולם".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד