בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פייק ניוז: רומיאו ויוליה או ניצול ותקיפה?

בחדשות 10 טענו שארגון 'הידברות' שכנע יהודיה להגיש תלונת שווא על בן זוגה הערבי, אך לא הזכירו כי מאז שבוטל כתב האישום נגדו התלוננה ששוב תקף אותה

  • אלחנן גרונר
  • כ"ד אלול תשע"ח - 20:27 04/09/2018
גודל: א א א
למצולמים אין קשר לכתבה (הקול היהודי)
למצולמים אין קשר לכתבה (הקול היהודי)

שוב פייק ניוז מתוך אג'נדה פוליטית?

במהדורת חדשות 10 פורסמה אתמול (ב') כתבתה של גלי גינת, בה נטען כי ארגון הידברות שידל יהודיה שהיתה בקשר עם ערבי להגיש נגדו תלונת שווא על מסכת התעללות.

מדובר בש', צעירה מקרית גת מבית חרדי, שהיתה בקשר ממושך עם צעיר ערבי שעבד בעיר.

כנגד הערבי – סאדק גרייב, שב"ח מתרקומיא, הוגש כתב אישום חמור, במסגרתו אף הואשם באיומים שידקור את הצעירה ושוטרים ויהיה "שהיד". הוא בילה 8 חודשים במעצר.

אולם במהלך המשפט חזרה בה הצעירה היהודיה מהתלונה וטענה כי בדתה את הדברים, ובעקבות כך ביטלה הפרקליטות את כתב האישום בנוגע לעבירות האונס וההתעללות, ושחררה את גריייב.

אלא שלקול היהודי נודע כי הכתבה בחדשות 10 פורסמה כעת על אף שעברו קרוב ל-4 חודשים מרגע הראיון שנערך ביום שחרורו של הנאשם ממעצר, וכי בינתיים, כפי שאף פורסם בקול היהודי, חלו תהפוכות משמעותיות נוספות בסיפור, וש' אף ביקשה מהכתבת לגנוז את הראיון.

התלונה הנוספת לא הוזכרה

המתלוננת, סיפרה כי גרייב שכנע אותה מתוך בית המעצר כי יחזור אליה וידאג לה, והתחנן שתבטל את התלונה. כשבועיים לאחר שחרורו, התלוננה הצעירה כי הוא שוב תקף אותה וקטינה נכה שבבית משפחתה התגוררה, השליך את הקטינה הנכה מכסא גלגלים על הרצפה וגנב את מכשירי הפלאפון של השתיים. כל זאת ביצע על פי החשד כשהוא נכנס לקרית גת בניגוד לחוק.

התלונה פורסמה בקול היהודי, כמו גם תלונה נגדית שהגיש גרייב, ובגינה נחקרה ש' בטענה שאיימה ש"תשרוף את הכפר שלו". בנוסף נטען בידי גרייב כי ש' פרסמה בעקבות האירוע תמונות וסרטון של בנות משפחתו של גרייב ללא הלבוש המוסלמי המסורתי, מה שגרם למבוכה רבה לבני משפחתו.

במשטרה מסרו אז לקול היהודי כי גרייב דרוש לחקירה בעניין.

אלא שדבר תלונה זו, והעובדה כי כיום השניים אינם בקשר, וכי ש' טוענת כי היא חוששת לחייה, לא פורסמה בחדשות 10. גם העובדה שגרייב שהה בתחומי הקו הירוק בניגוד לחוק לא צוינה משום מה בכתבה.

יתרה מזאת, לקול היהודי נודע כי לאחר שהתלוננה על התקיפה הנוספת מצד גרייב, פנתה ש' לכתבת גלי גינת וביקשה שלא לפרסם את הראיון שנערך עמה ביום השחרור. כל זאת לפני חדשיים.

עוד נודע לקול היהודי כי ש' גם סירבה לפנייה נוספת של גינת לערוך ראיון נוסף ונרחב יותר על הפרשה.

למרות זאת, הכתבה פורסמה. בארגון הידברות אמרו לקול היהודי כי טרם פרסום הכתבה העבירו לחדשות 10 את המידע אודות התלונה הנוספת שהגישה ש' והכחישו את הטענות העולות בכתבה.

גופשטיין: "התקשורת מעודדת התבוללות"

בהידברות מסרו כי ש' תיארה בפני עובדת הארגון מסכת התעללות, וזו המליצה לה לגשת ולהתלונן במשטרה.

ש' אף מסרה לקול היהודי כי גם את התלונה הטריה ניסה גרייב לשכנע אותה לבטל, וזאת במסגרת ניסיון להגיע עמה לפשרה עצמאית אודות כספים שלטענתה גנב ממנה.

יש לציין כי בעקבות הפנייה של גינת, בפרקליטות ובמשטרה אף חקרו את ש' בחשד להגשת תלונת כזב, אך ש' הסבירה את המניעים שהביאו אותה לחזור בה מהתלונה, וכעת עומדת על כך שהתלונה נכונה.

מה אכן התרחש בפרשה קשה לדעת, וזאת לאור מצבה המורכב של ש', והתהפוכות שעברה שוב ושוב, שגורר סיכונים מכל הכיוונים. מחד היא נתונה כעת לחשד של תלונת כזב, ומנגד היא טוענת כי היא חוששת מאותו צעיר ערבי. אולם כך או כך נדמה כי במערכת חדשות 10 ציינו משום מה רק חלק קטן מהפרשה, וסיבותיהם עמם.

בנצי גופשטיין מנכ"ל ארגון להבה תקף בעקבות הדברים את כלי התקשורת החילונים. "לצערינו התקשורת מעודדת התבוללות ובמקום לחשוף את הפנים האמיתיות של אלו שמטרידים את הבנות, מנסים להרתיע את הבנות מלהתלונן".

גינת בתגובה: התלונה החדשה לא משנה את הסיפור

גלי גינת מחדשות 10 מסרה לקול היהודי בתגובה לכך שהצופה בכתבה עשוי להתרשם שהשניים חיים עדיין יחד בשלווה ואף כינתה את הסיפור "רומיאו ויוליה", כי "גם לא אמרנו שהם כן יחד. ייתכן שהיה צריך לציין זאת".

גינת מכחישה את טענת הידברות על כך שהעבירו לחדשות 10 את המידע אודות התלונה הנוספת שהוגשה בידי ש', תלונה שפורסמה בכתבה בקול היהודי לפני כחודשיים.

"לא ידענו שהגישה תלונה חדשה", מסרה גינת לקול היהודי. "אם כן היינו יודעים היינו מציינים. עם זאת זה לא משנה את הסיפור - במשך חודשים היא העידה על דוכן העדים, פנתה ביוזמתה וביקשה לפתוח דלתיים, התקשרה אליו לכלא, עד שלבסוף השתכנעה הפרקליטות וחזרה בה מכתב האישום. משהבינה שצאדק חוזר לשטחים והיא נחקרת על תלונת שווא - ככל הנראה שינתה גרסתה שוב.

בית המשפט והפרקליטות השתכנעו שמדובר בתלונת שווא כפי שעולה תגובת הפרקליטות ולכן מחקו את כתב האישום, צעד נדיר. כמו כן בחומרים שבידינו אינדיקציות נוספות לכך שמדובר בתלונת שווא", מסרה גינת לקול היהודי.

פנינו למשטרה בכדי לברר האם גרייב עדיין חשוד הנמצא בבריחה או שנחקר כבר, אך במשטרה נמנעו מלמסור תשובה בעניין.

מהמשטרה מסרו לקול היהודי: "החקירה עודנה מתנהלת ומטבע הדברים לא נמסור פרטים אודותיה. נדגיש כי משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה, כמו כל אירוע אלימות, ביסודיות ובמקצועיות, במטרה להגיע לחקר האמת, למצות את הדין עם המעורבים ולהבטיח את ביטחונה ושלומה של קורבן העבירה".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד