בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פינדרוס: "לא מתנצל על דברי"

חבר הכנסת פינדרוס הגיב לסערה שהתחוללה בעקבות דבריו על כך שהוא חולם לפוצץ את בניין ביהמ"ש העליון. "חבל שלא אמרתי שצריך לקחת את בג"ץ במריצה למזבלה"

  • שלום פרידמן
  • ט' אייר תשפ"ב - 10:58 10/05/2022
גודל: א א א
בניין בית המשפט העליון  בית המשפט העליון (צילום: יהודה פרל)
בניין בית המשפט העליון בית המשפט העליון (צילום: יהודה פרל)

אתמול (ב') התעוררה סערה, לאחר שפורסם תיעוד שבו חבר הכנסת יצחק פינדרוס מסיעת "יהדות התורה" אומר כי החלום שלו הוא לפוצץ את בניין בית המשפט העליון.

לאחר שבמערכת הפוליטית התעוררה סערה הגיב חבר הכנסת בשיחה עם העיתונאי ישי כהן מכיכר השבת ואמר כי מדובר ב"צביעות מצחיקה ומגוחכת. אני זוכר שלפיד אמר על ביבי שהוא נוכל וכל העולם מחה לו כפיים כי הוא "מציל את הדמוקרטיה", אבל כשאני אמרתי את זה על בנט אז כולם כעסו ואמרו שאני מסית. פשוט עולם מגוחך ומצחיק".

"זה היה דיון מטאפורי שבו דנו האם אני רואה את ההתקדמות של מדינת ישראל במינוי של שופטים כאלה ואחרים, ועל זה אמרתי שמבחינתי אפשר להוריד את הבניין הזה" הסביר פינדרוס. "מבחינתי להקים כולל או עוד ישיבה זה הרבה יותר משמעותי מאשר בית המשפט העליון. ואני לא חושב שהמוסד הזה תורם למדינת ישראל".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

"אני לא מתנצל על דבריי". אמר מאוחר יותר בראיון לחדשות 13, "ראשי הסיעות, כולם, פתחו היום את הישיבות בנושא הזה, איפה התייחסות ל-19 נרצחים? למצב הכלכלי? לעליית מחיר הדלק?"

הבוקר (ג'), הסביר חבר הכנסת בראיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן ב', כי "אנחנו כיהודים דתיים השאיפה שלנו זה לסנהדרין. כמו בכל דמוקרטיה, אתה נמצא במצב של פשרות, אבל החלום הוא שיהיה משפט עברי, החלום של ישעיהו הנביא".

"החלום שלי לפוצץ את בית המשפט העליון"

בתיעוד שפורסם אתמול על ידי העיתונאי יקי אדמקר מ"וואלה" נראים חבר הכנסת פינדרוס וחבר הכנסת שמחה רוטמן ממפלגת "הציונות הדתית", בפאנל משותף שהתקיים לכבוד יום העצמאות בישיבה התיכונית "נהורא" שבמבוא חורון.

בדיון אמר פינדרוס כי הוא איננו שואף להשתלבות הציבור החרדי בתפקידי מפתח במדינה, אלא אך ורק להעצים את לימוד התורה. בתוך הדברים התייחס פינדרוס לסוגיית בית המשפט העליון, ואמר: "אתה יודע מה החלום שלי?  להביא D9 ולפוצץ את הבניין הזה. לא להעמיד שם את השופטים שלי. זה החלום שלי".

חבר הכנסת שמחה רוטמן, ענה לפינדרוס ואמר כי "החלום שלי הוא להפוך את בית המשפט העליון לבית משפט שאף אחד לא ירצה לפוצץ, כי הוא לא יעסוק בפוליטיקה ולא ינסה לכפות את ערכי ותפיסות השופטים על הציבור. פסקת התגברות ושינוי שיטת מינוי השופטים יחד עם שמרנות משפטית וצניעות שיפוטית, זו הדרך להפגת המתחים במאבק בין הרשויות בישראל".

בעקבות פירסום דבריו של פינדרוס התחוללה סערה ורבים תקפו את אמירתו.

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, הגיבה לדבריו של פינדרוס וכתבה כי "מצער ומקומם כי חבר בכנסת ישראל בחר ביום העצמאות, יום חגה של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית, לבטא שאיפות מסוכנות כלפי בית המשפט העליון בשפה אלימה ובוטה".

חיות הוסיפה ותקפה את חבר הכנסת אשר לדבריה מלבה שנאה, "חמורה ומצערת אף יותר העובדה שחבר כנסת בוחר להלהיט את הרוחות וללבות שנאה בתוכנו במהלך שיח עם בני נוער במסגרת החינוכית שבה הם אמורים ללמוד ולקנות דעת. נשיאת בית המשפט העליון, שופטי ישראל והרשות השופטת כולה מגנים התבטאויות מסוג זה מכל וכל וימשיכו לשרת נאמנה את כלל הציבור בישראל", דברי חיות.

גם שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס לדבריו של פינדרוס אתמול ואמר בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" כי "מי שפועל נגד הקואליציה הנוכחית ונגד הממשלה – זו אותה קואליציה של יחיא סינוואר, פינדרוס, סמוטריץ' ונתניהו זו קואליציה של אנשים שחלקם הזויים, חלקים משיחיים, חלקם אנשים שפשוט אין להם קווים אדומים. הם רוצים להפיל את הקואליציה שפועלת למען עם ישראל".

בתגובה אמר פינדרוס "חבל שלא אמרתי שצריך לקחת את בג"ץ במריצה למזבלה". תגובתו של פינדרוס מתייחסת לאמירתו של ליברמן מלפני כשנה כי "צריך לשלוח את החרדים יחד עם ביבי על מריצה אחת למזבלה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון