בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צה"ל מפקפק בהפסקת האש - הנחיות פיקוד העורף נותרו כשהיו

ירי הטילים לעברי ערי הדרום נמשך, גם לאחר כניסת הפסקת האש לתוקפה. גם הנחיות צה"ל למיליון אזרחי הדרום, נותרו כמעט כפי שהיו לאורך שמונת ימי הלחימה. גם המחוז הדרומי במשטרה ממשיך בהיערכות גבוהה ובפריסה מלאה. חיילי המילואים ישוחררו בהדרגה לאחר הערכת מצב שתתקיים מחר.

  • ז' כסלו תשע"ג - 22:11 21/11/2012
גודל: א א א
ירי הטילים לעברי ערי הדרום נמשך, גם לאחר כניסת הפסקת האש לתוקפה. גם הנחיות צה"ל למיליון אזרחי הדרום, נותרו כמעט כפי שהיו לאורך שמונת ימי הלחימה. גם המחוז הדרומי במשטרה ממשיך בהיערכות גבוהה ובפריסה מלאה. 
זמן קצר לפני כניסתה לתוקף של הפסקת האש בין ממשלת ישראלי לארגוני המחבלים בעזה, מפרסם פיקוד העורף הנחיות מעודכנות, שעיון קל בהן מגלה כי לא השתנה דבר מהוראות ההתגוננות שניתנו במהלך ימי הלחימה.
דובר צה"ל מפרסם הערב הודעה לכתבים, בה הוא מבקש לחדד כי נהלי ההתגוננות נותרו חמורים כשהיו. כי בכל היישובים הנמצאים בקו 40 הקילומטרים מרצועת עזה לא יתקיימו מחר לימודים, למעט ברשימה של מוסדות בהם ניתן להגיע למרחב מון תוך זמן קצר. התכנסויות של מאה איש ומעלה לא יתקיימו במקומות שאינם ממוגנים. ביישובים הנמצאים בקו 7 ק"מ מרצועת עזה, אין לפתוח גם את מרכזי הקניות.
[caption id="attachment_46969" align="aligncenter" width="415" caption="מפת הטווחים של פיקוד העורף"]
מהמחוז הדרומי במשטרה נמסר כי מפקד מחוז דרום, ניצב יורם הלוי, החליט בתום הערכת מצב להמשיך את הכוננות הגבוהה. "משטרת המחוז שמתחה את איבריה במשך שמונה ימי לחימה בעבודה סביב השעון, תמשיך בהיערכות הגבוהה ובפריסה מלאה על אף הפסקת האש שסוכמה".
דובר צה"ל, תא"ל מרדכי אמר בשיחה עם עיתונאים כי חיילי המילואים שגויסו לטובת המבצע, שמספרם עומד על יותר מ-55 אלף איש, ישוחררו באופן מסודר בתום הערכת מצב שתתקיים מחר (חמישי).
ארגוני המחבלים המשיכו לירות טילים רבים לבאר שבע, אשדוד, אשקלון, קריית מלאכי ויישובים נוספים בנגב, גם לאחר השעה 21:00, בה אמורה היתה להיכנס לתוקף הפסקת האש.
תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד