בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צווים מנהליים לפעילי שמאל? לא כל כך מהר

"צווי הרחקה מנהליים הוצאו לפעילי שמאל", בישרה הבוקר כותרת בערוץ 10, והחרה אחריו אתר ערוץ 7. הגבות שהורמו יכולות מיד לרדת. אף אחד לא חתם עדיין על צווים מנהליים לפעילי שמאל. בטח לא ניצן אלון.

  • אלחנן גרונר
  • כ"ו חשון תשע"ג - 14:37 11/11/2012
גודל: א א א
"צווי הרחקה מנהליים הוצאו לפעילי שמאל", בישרה הבוקר כותרת בערוץ 10, ואחריו באתר ערוץ 7. הגבות שהורמו יכולות מיד לרדת. אף אחד לא חתם עדיין על צווים מנהליים לפעילי שמאל. בטח לא ניצן אלון.
[caption id="attachment_46330" align="aligncenter" width="512" caption="צווים מנהליים? לא כל כך מהר - בילעין בסוף השבוע האחרון (חמד אבו)"]
"כ-15 פעילי שמאל ישראלים קיבלו היום (ראשון) צווי הרחקה מנהליים מאזורים המוגדרים כ"אזורי חיכוך", בשטחי יהודה ושומרון. על הצווים חתום אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון", כך דיווח הבוקר ערוץ 10.
בידיעה אף נכתב כי "במערכת הביטחון העריכו היום כי היעדרותם של הפעילים הישראלים מאזורים אלו תמתן את ההפגנות". בעקבות ערוץ 10 פרסם את הידיעה גם אתר ערוץ 7.
אם מישהו חשב לפתע כי אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון, הפך את עורו ובאמת החליט לשים סוף לפרובוקציות שמפעילים האנרכיסטים מהשמאל, הוא יכול להירגע. לאחר בירור שערך הקול היהודי מובאת  בפנכם השתלשלות הדברים.
[caption id="attachment_9690" align="alignleft" width="100%" caption="חותם על צווים לצד אחד בלבד - ניצן אלון (הקול היהודי)"]
מדי שבוע עורכים אנרכיסטים, ערבים ופעילי שמאל, הפגנות אלימות כנגד "גזל קרקעות" כזה או אחר בידי המדינה/כוחות הבטחון מידי ערבים.
המוקדים העיקריים כיום הם בנבי סאלח הסמוך לנווה צוף, בילעין ונעלין באיזור מודיעין, והכפר קדום שבשומרון. מזה מספר שנים מוגדרים המקומות כשטח צבאי סגור בימי שישי. אלוף הפיקוד מחדש את הצווים מעת לעת, בפעם האחרונה היה זה לפני כחדשיים.
אז מה קרה הבוקר? הבוקר התנהלה פעילות של בלשי מחוז ש"י שאיגדו את ארבעת צווי ה"שטח צבאי סגור", ומסרו אותם באופן אישי ל-16 פעילי שמאל מרכזיים, "זאת על מנת למנוע הגעה ופעילות לא חוקית מטענה על חוסר ידיעה שהמקומות הינם שטח צבאי סגור", כלשון הודעת דובר מחוז ש"י פקד דודי אסרף.
אסרף הוסיף כי חלוקת הצווים היתה באופן אישי לכל פעיל, וזאת "כחלק מתפיסה של פעילות התקפית יזומה שמוביל מפקד המחוז".
ובכן, לא נחתם אף לא צו מנהלי אחד כנגד פעיל שמאל. בסך הכל ביצעו שוטרי מחוז ש"י "פעילות התקפית", ומסרו לפעילי השמאל, התוקפים את חיילי צה"ל מדי שבוע, את צווי השטח צבאי סגור, האוסרים כניסה לשטח למליוני אזרחים, המחזיקים בתעודת זהות ישראלית, עליהם נמנים בין השאר אותם 16 פעילי שמאל.
נראה כי גם ערוץ 10 וגם ערוץ 7 בעקבותיו הבינו את הטעות, ושתי הכתבות נעלמו מעל דפי האינטרנט כלעומת שבאו.
ואם חשבתם לרגע שהאלוף אלון זנח את שיטת ההרחקות, הסקתם מסקנות מהירות. רק לפני שבוע חתם ניצן אלון על צו הרחקה מנהלי כנגד חנן פרומן מהמאחז רמת מגרון, האוסר עליו להיכנס לשטחי יהודה ושומרון לתקופה של שנה. בנוסף לפרומן ישנם שמונה נערים מיהודה ושומרון המורחקים מזה חודשים רבים מביתם בצו דומה.
גורם בחדשות 10 מסר לקול היהודי בתגובה לכתבה, כי "מקור הטעות במידע שגוי שמסר דובר מחוז ש"י לרועי שרון (כתב ההתיישבות של הערוץ א"ג) בשיחת טלפון הבוקר. לאחר מידע ראשוני שהתקבל מגורמים בשמאל פנה רועי שרון לדובר, שמסר לו במפורש כי מדובר בצווי הרחקה מנהליים שקיבלו 15 פעילי שמאל מכל שטחי איו"ש. לאחר כשעתיים חזר בו הדובר ותיקן את הטעות".
דובר מחוז ש"י פקד דודי אסרף מסר בתגובה לטענות ערוץ 10, כי הוא איננו יודע מהיכן הגיעה הידיעה על הצווים המנהליים. "אני הוצאתי לכלי התקשורת הודעה רשמית אחת ולא מוזכר בה דיווח על צווים מנהליים", מסר אסרף לקול היהודי.
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד