בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו בוידאו: משטרת חברון לעזרת הערבים – עצרה את המתיישבים שהותקפו באבנים

ערבים ואנרכיסטים פלשו לחוות הר סיני ותקפו את התושבים. המשטרה שהגיעה למקום עצרה רק את היהודים וביקשה בבית המשפט להרחיקם מהאיזור. השוטרים שראו את סרטון הוידאו נאלצו לשחררם.

  • כ"ב שבט תשע"א - 17:24 27/01/2011
גודל: א א א
[caption id="attachment_3674" align="alignleft" width="249" caption="ערבים ואנרכיסטים תוקפים מתיישבים. ארכיון"]ערבים ואנרכיסטים תוקפים מתיישבים. ארכיון
תלונות חוזרות ונשנות מצד המתיישבים בהר חברון, מאומתות הפעם בעזרת סרטון וידאו שצילמו המתיישבים. הבוקר דיווח רכז הבטחון של היישוב סוסיא למנהל חוות 'הר סיני', אבידן אופיר, כי ערבים חדרו עם עדרי צאן לשטחי המרעה השייכים ליישוב. אבידן הגיע עם שני פועלים נוספים מצוות החווה להרחיק את הערבים. כשהרועים הערבים קלטו שצוות החווה מתקרב לעברם, הם החלו לסגת לכיוון הכפר.
לא הרחק משם המתינו קבוצה של כעשר נשים ערביות חמושות במצלמות מטעם ארגוני השמאל הקיצוני, שקיוו לעורר פרובוקציה מצולמת. הערביות תקפו את אבידן בדחיפות ובמכות. לפתע הגיעו שני צעירים ערבים בריצה ויידו אבנים מטווח אפס לעבר אבידן וחבריו.
בשלב זה הגיע סיור צבאי למקו ובו שלושה חיילים. בנוסף, הגיעו עוד כשלושים ערבים מהכפר ויידו מטר של אבנים לעבר המתיישבים והחיילים. כשהגיע כח של משמר הגבול למקום, הערבים ברחו.
"השוטרים הגיעו לחווה. נגשנו לשוטרים ואמרנו כי אנו רוצים להגיש תלונה על הסגת גבול ותקיפה חמורה. כשהגענו לתחנת המשטרה הודיע לנו הקצין יעקב בן משה, כי אנחנו מעוכבים לחקירה. היינו המומים", סיפר אבידן לקול היהודי.
"בן משה אף דחף את אחד המתיישבים שנפגע מאבן בצווארו ואמר לבחור שהוא לא נפצע ושלא יבלבל לו במח. החוקר אמיתי עמוסי צרח והשתולל עלינו, ובכלל, כל היחס של השוטרים היה פשוט מחריד".
"המשטרה לקחה את שלושת המתיישבים לבית המשפט, ברצון להוציא נגדם צו הרחקה מהאיזור. כאשר הגיע לידם סרט הוידאו, הם רצו להרחיק אותם למשך שבועיים מהאיזור", אמר אריאל גרונר מעמותת חננו לקול היהודי. "בסוף הם הבינו שהוידאו פשוט מגחך את הדרישה, והמתיישבים שוחררו, תוך התחייבות של המשטרה לחקור את הערבים שתועדו מיידים אבנים לעבר המתיישבים.

בשעות הצהריים הגיעו קבוצת ערבים מלווים באנרכיסטים לתוך שטחי חוות הר סיני הסמוכה לסוסיא שבהר חברון. תושבי החווה הגיעו למקום ודרשו מהערבים ופעילי השמאל הקיצוני לעזוב את השטח אך הללו החלו להתפרע ולזרוק אבנים לעבר התושבים היהודים.

למקום הגיעו כוחות משטרה שעצרו שלושה יהודים בטענה שתקפו את הפולשים הערבים. אתר חננו מדווח, כי בידי עורך הדין של העמותה עדי קידר מצוי סרטון המוכיח את טענת התושבים היהודים.

עמותת "חננו" הגישה ערר דחוף על מעצרם של שלושת תושבי חוות הר סיני ודיון בעניינם יתקיים בשעה הקרובה בבית משפט השלום בירושלים.

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד