בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: לזכר הנרצחים בונים רק עם פועלים יהודים

בישוב איתמר הולך ונבנה בית הכנסת המפואר לזכר נרצחי הישוב, וכולו על טהרת העבודה העברית. "בית הכנסת נבנה לזכר יהודים שנרצחו על קידוש ה', ואנחנו מאוד שמחים שאנחנו זוכים לבנות אותו בידיים יהודיות ולא ההפך חס ושלום" • צפו בוידאו ותמונות של הבנאים הצדיקים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ז כסלו תשע"ג - 14:42 11/12/2012
גודל: א א א

בישוב איתמר הולך ונבנה בית הכנסת המפואר לזכר נרצחי הישוב, וכולו על טהרת העבודה העברית. "בית הכנסת נבנה לזכר יהודים שנרצחו על קידוש ה', ואנחנו מאוד שמחים שאנחנו זוכים לבנות אותו בידיים יהודיות ולא ההפך חס ושלום" • צפו בוידאו ותמונות של הבנאים הצדיקים

\
r\n[caption id="attachment_51261" align="aligncenter" width="520" caption="בית הכנסת באיתמר (יח"צ)"]

בישוב איתמר שבשומרון הולך ונבנה בימים אלו מבנה בית הכנסת המפואר לזכר קדושי איתמר שנרצחו בידי ערביי האיזור. בית הכנסת נבנה כולו על טהרת העבודה העברית, והבנייה צפויה להסתיים לקראת יום העצמאות הקרוב.

"לצערינו, בעשר השנים האחרונות, בישוב איתמר נרצחו כעשרים מחברינו", מספר בשיחה עם הקול היהודי אהד גדות, המנהל את הפרוייקט מטעם 'העמותה לקידום ופיתוח איתמר'. "בישוב איתמר אין עדיין בית כנסת קבע ועכשיו אנחנו בונים בית כנסת מאוד מאוד מפואר וגדול, כי אנחנו רוצים לפאר את בית ה'".

"אתה יודע שהכסף הולך ליהודים יקרים"

"התחלנו לבנות את מבנה בית הכנסת בחודש ניסן בשנה שעברה ע"י חברת 'בן פורת' של אריאל בן שטרית, שזו חברה מקצועית מאוד וכל הפרוייקט בנוי רק בעבודה עברית".

צפו בוידאו:

איך ההרגשה בעבודה עם יהודים?

"נפלא", משיב גדות. "מדובר על פרוייקט בנייה לא פשוט בכלל. מבחינה הנדסית הוא מורכב, וגם מבחינת תקציב זה סיפור די כבד. אני יכול לספר שמאוד כיף לעבוד עם אריאל. קודם כל אתה רגוע שיש לך קבלן אמין - מאוד חשוב שתהיה פתיחות בין הקבלן לבין מי שמנהל את הפרוייקט ויש פתיחות כזאת. אני סומך עליו במאה אחוז".

"מבחינה אישית", מוסיף גדות, "אתה מגיע ורואה חבר'ה יהודים עובדים, וכשבסוף חודש אתה משלם לקבלן את התשלום החודשי על העבודה, מאוד כיף ומשמח שאתה יודע לאן הכסף שלך הולך – ליהודים יקרים ולמשפחות יהודיות שחלקן גם מישובי האזור".

"בית הכנסת נבנה לזכר יהודים שנרצחו על קידוש ה', ואנחנו מאוד מאוד שמחים שאנחנו זוכים לבנות אותו בידיים יהודיות ולא ההפך חס ושלום".

\
r\n[caption id="attachment_51262" align="aligncenter" width="491" caption="בית הכנסת באיתמר (יח"צ)"]
[caption id="attachment_51258" align="aligncenter" width="491" caption="הקבלן אריאל בן שטרית (במרכז) בבית הכנסת באיתמר (יח"צ)"]
[caption id="attachment_51255" align="aligncenter" width="491" caption="בית הכנסת באיתמר (יח"צ)"]
[caption id="attachment_51259" align="aligncenter" width="491" caption="בית הכנסת באיתמר (יח"צ)"]
[caption id="attachment_51257" align="aligncenter" width="491" caption="בית הכנסת באיתמר (יח"צ)"]
תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד