בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו בסרטון המצמרר: הילד שנקרע בין זהותו היהודית לזהותו המוסלמית

עם תחילתם של עשרת ימי תשובה, מוציא ארגון להב"ה סרטון הפותח צוהר עבור הציבור לעולמו של ילד יהודי, שנולד להורים מתבוללים, ונקרע בין זהותו היהודית לזהותו המוסלמית.

  • יח"צ
  • ד' תשרי תשפ"א - 16:45 22/09/2020
גודל: א א א

עם תחילתם של עשרת ימי תשובה, מוציא ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) סרטון חדש עוצר נשימה, הפותח צוהר עבור הציבור לעולמו של ילד יהודי, שנולד להורים מתבוללים, ונקרע בין זהותו היהודית לזהותו המוסלמית.

הסרטון מציג את הקונפליקט היומיומי שחווה הילד בערבוב בין שני העולמות הסותרים בהם הוא חי: מחד נצפה הילד כאשר הוא מתעטף בכאפייה ומוסת לפעילות טרור נגד יהודים, ומאידך מתעטף בציצית, שומע את תקיעת השופר בבית הכנסת, ומדליק נרות חנוכה.

היו שותפים עכשיו במאבק בהתבוללות >>> 

הסרטון נחתם בדברים הנאמרים מפיו של הילד עצמו: "יהודים טובים, אתם עומדים לפני יום הדין. גם אני עומד לפני משפט. בבקשה, תעזרו לי להישאר יהודי". 

בשנה האחרונה, מטפל ארגון להב"ה בעשרות מקרים של ילדים שנולדו לזוגות מתבוללים של נשים יהודיות וגברים ערבים, ומעניקים להם ולאימם טיפול מסור ואדוק, לצד ליווי משפטי צמוד, בעלויות של עשרות אלפי שקלים. 

בבתי המשפט במדינת ישראל מתנהלים עשרות תיקים, בהם בסיוע להב"ה, מתקיים מאבק על זהותם היהודית של הילדים, כאשר במקרים רבים ניתן ללמוד על עוד מתחלואיה של מערכת המשפט הישראלית: כך למשל, מקרה בו בית המשפט מנסה לכפות על אמא יהודיה להמיר את דת ילדיה לנצרות, מקרה בו בית המשפט פוסק באופן מוטה לטובת האב הערבי, מולו מנהלת האמא היהודיה מאבק על בנה, ועוד. 

בלהב"ה קוראים לציבור לנצל את עשרת ימי תשובה, ולקנות זכויות נוספות לפני יום הכיפורים, בהשתתפות במצוות פדיון שבויים, בה עוסק הארגון. 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד