בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו - כנס עבודה עברית בירושלים: "עסקים עושים עם חברים"

בכנס שיזם מוקד עבודה עברית, השתתפו עשרות בעלי עסקים מאזור ירושלים שיצרו מאות שיתופי פעולה. "כל אחד שמח בהצלחה של חברו. קורה רק בין יהודים" | צפו בוידאו ובתמונות: חברים עושים עסקים

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • כ"ח כסלו תש"פ - 12:28 26/12/2019
גודל: א א א

צילום ועריכה: יהודה פרל

עשרות בעלי עסקים מאזור ירושלים הפועלים בעבודה עברית, השתתפו לאחרונה בכנס ייחודי, אותו יזם מוקד עבודה עברית בשיתוף עם חברת יעדים, והוא נועד לחבר בין בעלי עסקים שונים ליצירת שיתופי פעולה.

"המטרה של הכנס זה בעצם לקחת את בעלי המקצוע יהודים של אזור ירושלים, להפגיש ביניהם, לחבר אותם וככה ליצור יותר קשרים, שיתופי פעולה ולחזק את הערבות הדדית", אומר בראיון וידאו לקול היהודי איתן רבינוביץ' ממוקד עבודה עברית.

הכנס כלל מפגש והיכרות בין בעלי העסקים, ולאחר שיחה קצרה מרבינוביץ', שמעו המשתתפים הרצאה בנושא יצירת שיתופי פעולה בין עסקים מיהושע הס, העוסק בייעוץ וליווי עסקי. בהמשך, התחלקו המשתתפים לקבוצות ונערכו סדנאות ליצירת שיתופי פעולה.

יהושע הס סיפר במהלך הכנס על תחילת דרכו בתחום הייעוץ העסקי. "תחום ההתמחות שלי בעסקים ובכלל זה בני האדם שבתוך העסקים, האנשים שבתוך העסק", אמר הס וסיפר: "הרב שלי זה הרב יצחק גינזבורג. כשהקמתי את העסק, סיפרתי לרב גינזבורג מה אני עושה והוא אמר לי 'שיהיה לך בהצלחה. השליחות שלך בעסק היא ללמד שעסקים עושים עם חברים ושכל ישראל חברים'. זה הבסיס של כל מה שאני עושה לאורך הדרך".

   | "הכסף נועד לשרת בני אדם וכך ניתן לעבוד עם חברים"

בראיון וידאו לקול היהודי מסביר הס את הדברים. "מה שמאפשר לעשות עסקים עם חברים בעצם זה לזכור שחברות חשובה יותר מכסף. זה המפתח בשביל לאפשר לעשות עסקים עם חברים. אם אני זוכר תמיד שהכסף נועד לשרת בני אדם ולא בני אדם נועדו לשרת את הכסף, אז אני יכול לקחת את החברים שלי ובעצם לעשות איתם עסקים ולצמוח איתם", אומר הס.

"זה מאפשר המון-המון פריצה. הרבה מעבר למה שרגילים לחשוב", אומר הס.

האירוע כולו הופק בשיתוף עם חברת יעדים לייעוץ וישום עבור בעלי עסקים. הבעלים של חברת יעדים, אפרים בן שוחט, העביר הרצאה בנושא תמחור לבעלי עסקים.

"להגיע לסכום של מעל 350 שיתופי פעולה, זה רק בכנס של עבודה עברית, זה רק כשכל  אחד שמח בהצלחה של השני יותר אפילו ממה שהוא שמח מההצלחה שלו. כמובן שזה קורה רק בין יהודים".

בן שוחט מספר על ההתרגשות שלו מהכנס. "יצא לי לפגוש הרבה בעלי עסקים ויצא לי לעבוד עם המון עסקים מכל מיני תחומים ואזורים. בכנס הזה היה משהו אחר. האנרגיות שרצו פה, האחווה, הניצוץ בעיניים שאנשים עוזרים אחד לשני ושיתופי הפעולה שנוצרו פה, אותי הם ריגשו".

בהמשך, אומר לנו רבינוביץ', שיזם את הכנס, כי קיבל תגובות חמות מאוד מהמשתתפים. "התגובות על הכנס היו מדהימות. אנשים נרשמו. כל מי שהגיע לכנס יצא עם תחושה מאוד מאוד מיוחדת של חיבור, ערבות, הרבה קשרים, הרבה עבודות, הרבה שיתופי פעולה והרבה חיזוק בין כל היהודים".

ביקשנו לבדוק האם גם המשתתפים בכנס יצאו בתחושה דומה כמו רבינוביץ'. אלו התגובות שקיבלנו:

יחזקאל ויסברג, העוסק בסנפלינג ואיטום אמר בראיון וידאו לקול היהודי, כי "יצרתי פה הרב השיתופי פעולה. נראה שהולך להיות עכשיו עוד מגוון עבודות שלא הייתי מגיע אליהם". חנן, מחברת 'המסגרים, מפעלי מתכת' אמר כי "אני מאוד דוגל בנושא של עבודה עברית. זה דבר שהוא גם חשוב לי מבחינת כל ההיבטים. זה חשוב לי שעם ישראל יתפרנס ממנו. המטרה היא יצירת אחדות ופרנסה הדדית לכולם. איך אומרים? שהכסף יישאר במשפחה".

אלעד, העוסק באדריכלות ועיצוב פנים אמר, כי "כל מי שאי פעם עבד עם מי שאינו יהודי, לא צריך את השאלה ולא צריך את התשובה למה צריך לעבוד עם בן ברית. מעבר למצווה בתורה של 'וחי אחיך עימך', זה פשוט לעבוד עם אנשים שיש לך דיבור איתם, יש לך  אימון. אתה מבין את השפה שלו וזה פשוט עולם אחר. אין מה להשוות".

יוסי מזרחי ממסגריית המבצר בתלפיות אומר כי "עני עירך קודמים. כל זמן שיש יהודי שרוצה לעבוד הוא בעדיפות". יונתן אטלן מתאר גם הוא בהתלהבות את העבודה עם יהודים דווקא. "אתה עובד עם אנשים שהם כמו אחים שלך. יש איזו קרבה הדדית. אתה יכול לסמוך יותר על האנשים. ממש כיף".

איציק לוין מבקש לספר לנו על "התענוג" כפי שהוא מכנה אותו, בעבודה עם יהודים. "אני מרגיש תענוג לעבוד רק יעם יהודים. כשאנחנו עובדים בפרויקט שיש רק יהודים זה פשוט תענוג. זה מתחיל מזימון לברכת המזון, ואז מנחה ואז עבודה הדדית אחד עם השני. אתה מבקש עזרה מכל בעלי המקצוע. זה פשוט כיף ותענוג לעבוד יחד".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד