בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: למרות בג"צ - ערבים שוב שיחקו בכדור בהר הבית

על אף פסיקת בג"צ האוסרת על משחקי הכדורגל בהר הבית פעילי חוזרים להר תיעדו שוב משחק ילדים בהר. "כשמדובר בערבים המשטרה פועלת אחרת"

  • יח"צ
  • כ"ח כסלו תשע"ט - 14:38 06/12/2018
גודל: א א א

על אף פסיקתו של בית המשפט העליון כי על המשטרה למנוע מהערבים משחקי כדור בהר הבית, ועל אף התחייבותו של סנ"צ עו"ד מיכאל פרנקנבורג, היועץ המשפטי של מחוז ירושלים במשטרה, לפיה חודדו נהלי משחקי הכדור בה הבית בהתאם לפסיקת בג"צ האמורה (כך במכתב ששלח בתגובה לפניית עו"ד חיים בלייכר בכ"ג אלול התשע"ז), המציאות בשטח מלמדת אחרת; פעילי תנועת 'חוזרים להר' שעלו היום להר הבית מספרים כי פסיקת בית המשפט נאכפת באופן חלש ביותר. 

בסרטון אותו תיעדו הפעילים, נצפו קבוצת ילדים ערבים משחקים כדורגל ברחבה הדרומית של הר הבית. שני שוטרים שליוו כת קבוצת העולים היהודים ניגשו אל הילדים הערבים במטרה להפסיק את המשחק ולהחרים את הכדור, אלא שהאחרונים היתלו בשוטרים, ברחו למספר כיוונים, ולא מסרו את הכדור לידי השוטרים, שמכאן והלאה נסיונותיהם לתפוס את הכדור הופסקו. אף אחד מן הילדים לא עוכב או נעצר בעקבות התקרית, כך לפחות על פי הסרטון ועדותם של הפעילים. 

פעיל 'חוזרים להר', אברהם גרוסמן שתיעד את האירוע אומר כי "למרות שפנינו מספר פעמים לשוטרים לאחר שהתקפלו בנסיונותיהם כביכול להחרים את הכדור, בבקשה לעשות זאת, הם התייחסו אלינו בזלזול והיסו אותנו". 

מתנועת חוזרים להר נמסר כי "אין ספק, שלו היו יהודים משחקים בכדור במסגד כלשהו, הייתה הארץ כמרקחה: התקשורת הייתה מזדעקת, המשטרה הייתה ממהרת לבצע מעצרים, ובפרקליטות היו ממהרים לעמול על הגשת כתבי אישום. רק כאשר מדובר בפגיעה בריגשותיהם של יהודים דתיים, המשטרה מתעלמת מפסיקת בג"צ ומתנהלת כאילו יש לה כוונה כלשהי לאכוף אותה, אולם בפועל, כמעט שלא עושה מאומה".

עו"ד איתמר בן גביר, המלווה משפטית את תנועת 'חוזרים להר', אומר בתגובה לדברים כי "מדובר במדיניות של אפלייה פסולה בה נוקטת המשטרה לא אחת ולא שתיים; כאשר מדובר באכיפת פסיקת בית המשפט כלפי יהודים אזי האכיפה נעשית בנחישות ובאפס רגישות, אולם כאשר הפסיקה המדוברת נוגעת לערבים המשטרה מאפשרת לעצמה להקל בחשיבות הפסיקה וכגון במקרה דנן, ואולם רבים המקרים בהם לא אוכפת את הפסיקה כלל"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד