בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קרוב למאה איש השתתפו בכנס למען 'פסגת זאב יהודית'

הכנס בנושא ההתבוללות והחדירה הערבית לשכונה התקיים אתמול (ב') בערב, בהשתתפות הרב יצחק שפירא ופעילים מרכזיים בשכונה. החוק מקבל את כוחו מהיהודים, ולא היהודים מהחוק, אמר הרב שפירא. תפקידו של הציבור לתבוע שינוי. במהלך הכנס ניצפו כוחות משטרה רבים באזור, שככל הנראה גם הרחיקו ערבים מהאזור

  • ט"ז אב תשע"א - 12:00 16/08/2011
גודל: א א א
[caption id="attachment_12748" align="alignleft" width="100%" caption="הרב שפירא ופעילים מקומיים בפסגת זאב (צילום: הקול היהודי)"]
כנס בנושא ההתבוללות והחדירה הערבית לשכונת פסגת זאב התקיים אתמול (ב') בערב, בהשתתפות הרב יצחק שפירא ופעילים מרכזיים בשכונה. "החוק מקבל את כוחו מהיהודים, ולא היהודים מהחוק", אמר הרב שפירא. "תפקידו של הציבור לתבוע שינוי". במהלך הכנס ניצפו כוחות משטרה רבים באזור, שככל הנראה גם הרחיקו ערבים מהשכונה, מחשש לעימותים.
זה איננו הכנס הראשון שמתקיים בשכונת פסגת זאב בנושא הצביון היהודי, אבל אין ספק שהפעם נשבה רוח אחרת באוויר. עשרות מתושבי השכונה שהגיעו, ביניהם ראש מינהלת נווה יעקב גבי ללוש ופעילים מרכזיים אחרים, נתנו את התחושה כי השמירה על צביונה היהודי של השכונה הופכת להיות המשימה החשובה ביותר. אחד המארגנים, משה בן זיקרי , הפעיל בשכונה שנים רבות, אומר כי כמות האנשים שהגיעו למרות החופש הגדול מעידה על חשיבות העניין. "הרבה מהתושבים מטיילים כעת, אחרת היתה נוכחות גדולה בהרבה", אמרו פעילים מהשכונה לכתב הקול היהודי.
את הכנס פתח הרב אברהם זיו, מגיש שיעור בשכונה, שדיבר בחום על חשיבות הפעולה באחדות למען המטרה הזו. הרב זיו ציטט כתבה בעיתון על השכונה, בה טען ערבי שהסתובב בשכונה - "יהודי, ערבי, מה ההבדל?" - "נגד זה", זעק הרב זיו, "אנחנו צריכים להלחם בכל הכח".
בהמשך דיברו פעילים בשכונה, ואחריהם הרב שפירא. "צריך לזכור", אמר הרב שפירא, "שהעם היהודי היה קיים לפני מדינת ישראל. המדינה שואבת את כוחה מהעם ולא להיפך. החוק היום הוא אנטי יהודי, ומגבה את הערבים ולא את היהודים. לכן צריכה לבוא דרישה ציבורית ברורה לשמור על זכויותינו. אם הציבור ידרוש, הממסד ילך אחריו. הממסד, הפוליטי והמשטרתי, עושה מה שהציבור דורש. לכן הכח הוא ביד הציבור".
בכינוס עלתה הצעה לדאוג שמאתים נערים יסתובבו ברחבי השכונה עם חולצות 'פסגת זאב יהודית', בגיבויים של המבוגרים בשכונה. כך תהיה אמירה ברורה של הציבור, כיצד צריכה השכונה להיראות.
בכנס התפתח דיון ער בין הפעילים, שהביעו את רצונם לטפל במגוון בעיות השכונה, גם בנושאים אחרים. כמו כן, הביעו הפעילים דאגה לנוער, שהמצב הקשה גורם לו להסתבך בפלילים. "התפקיד שלכם הוא להסביר", אמר הרב שפירא, " אתם המבוגרים צריכים להתכנס כאן, ולהסביר היטב היטב. התפקיד שלנו הוא לדבר, לומר את מה שאנו דורשים. את זה אתם צריכים להסביר לנוער. תתחילו עם חמשה, עם עשרה, לאט לאט תסבירו לכולם".
"גם אני הגעתי לכאן בהתחלה לשבת עם שלשה אנשים", סיפר הרב שפירא, "והיום יש כאן עשרות רבות. העיקר הוא להסביר בצורה בהירה, ואז גם המשטרה תעשה מה שהציבור מנחה אותה".
"המשטרה מתעסקת עם היהודים במקום עם הערבים"
במשך הכנס תגברה המשטרה את נוכחותה באזור בכוחות גדולים של שוטרים ובלשים. בסיום הכנס יצאו המשתתפים בתהלוכה עם חולצות "יהודים בואו ננצח - פסגת זאב יהודית". המשטרה עיכבה את הצועדים, דרשה מהמשתתפים להזדהות ופיזרה את התהלוכה.
לאחר מכן הגיעו בלשי תחנת נווה יעקב, לכניסה לבית הכנסת בו התקיים השיעור. הבלשים דרשו מנריה אופן, תושב יצהר המסייע לפעילי השכונה, להציג תעודת זהות ולפתוח את רכבו. הבלשים ערכו חיפוש קצר ברכב אך לא מצאו דבר חשוד. לאחר שהבחינו הבלשים בצלם הקול היהודי המתעד את החיפוש, דרשו הבלשים שיציג אף הוא תעודת זהות. לאחר מספר דקות הוחזרו תעודות הזהות והבלשים עזבו את המקום.
 
בלשי המשטרה עורכים חיפוש ברכבו של נריה אופן
צילום: הקול היהודי
 
שליח חב"ד שאל את אחד הבלשים האם יש לו חת"ת ברכב. הבלש לא הבין מה זה חת"ת והשליח הסביר לו שמדובר בחומש, תהילים ותניא. "חמישה חומשי תורה אתה מכיר?" שלא אותו השליח. "לא כל כך, אני דרוזי" ענה הבלש...
לאחר מכן הסביר השליח לבלש על 7 מצוות בני נח...פעילי מטה 'פסגת זאב יהודית' אמרו בתגובה כי "אנחנו קוראים למשטרה להתחיל לטפל בפשיעה הערבית, ולעזוב אותנו במנוחה. מי שמגביר את האנרכיה והפשע הם דוקא השוטרים שמפחדים להתעמת עם העבריינים הערבים".
תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד