בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראש השנה: ערבים הציתו מבנים בחוות גלעד.

מחשש לתגובה יהודית ציר גלעד נחסם לתנועת ישמעאלים למשך יומיים ע"י הצבא | כח משטרה שחרר תושבי חוות גלעד שהלכו להתבודד בכפר פרעתה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' תשרי תש"ע - 00:26 22/09/2009
גודל: א א א
[caption id="attachment_1518" align="alignleft" width="100%" caption="מבנה שרוף בחוות גלעד (צילום: הקול היהודי)"]
בראש השנה הוצתה שריפה על ידי ערבים שהתקרבו לחוות גלעד, מן הסתם בחסות כוחות התצפית הרבים של צה"ל הפרוסים באיזור. השריפה כילתה כליל קראוון של אחת המשפחות, וגרמה נזק רב לקירות של מבנים נוספים.

הצבא חסם את ציר גלעד לתנועת ערבים
צה"ל, הידוע גם בכינויו "הצבא החזק ביותר במזרח התיכון", מיהר לחסום את ציר גלעד (כביש עוקף שכם דרום) למשך ימים תמימים לתנועת ערבים, וזאת מחשש ל"פעולות בסגנון של תג מחיר", כך לדברי גורם בכיר בחטמ"ר שומרון. לאורך כל האירוע המח"ט לחץ מאוד על התושבים שלא "יקחו את החוק לידיים". הצבא עצר מספר ערבים חשודים ששוחררו לאחר זמן לא רב. במקביל, כוחות משטרה וצבא רבים נפרסו (כבר במשך החג!) ביישובי וגבעות האיזור כדי למנוע פעולות של 'ערבות הדדית'.
תושבים מחוות גלעד אמרו לקול היהודי, כי "אנחנו משלמים את תג המחיר, בזמן ובמקום הנראים לנו. המחיר יהיה בהחלט גבוה, ומקום התשלום – מקורי". כך לדבריהם.

ושוב, שחרור עצורים בחוות גלעד
ובהמשך לאירוע ההצתה, עצר היום כח מג"ב שלושה מתושבי חוות גלעד אשר נצפו על ידי צה"ל (אשר, כזכור, בעל עמדות תצפית יעילות במיוחד) מסתובבים סמוך לכפר פרעתה. השוטרים טענו כי מדובר ב"ניסיון לבלאגן", כלשונם. התושבים אמרו כי הלכו להתבודד, ובמקרה הגיעו סמוך לכפר..
יהודים שהיו בחוות גלעד גרמו לשוטרים להבין, כי מוטב להם לשחרר את העצורים ללא עיכובים ולקיחת פרטים מזהים, וכך אכן קרה. הקול היהודי מברך את תושבי חוות גלעד על הסובלנות שגילו כלפי המשטרה.
תושבי החווה משקמים את ההרס, וישמחו לקבל עזרה כספית לבניית המבנה, מוצרי חשמל לבית במצב מצויין (מכונת כביסה ומקרר וכו'), ריהוט לסלון, חדר שינה, ספרי קודש, תפילין וטלית, בגדים (רק חדשים או כחדשים) לתינוק ולגבר, ועוד.
[caption id="attachment_1519" align="alignleft" width="100%" caption="הריסות מהשריפה בר"ה בחווה (צילום: הקול היהודי)"]


ניתן לפנות לאביטל הס המרכזת את נושא התרומות בטלפון 050-6410347 .
או לנועם ברויאר בטלפון 052-5666632. ברוכים תהיו.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד