בע"ה י"ג אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראש חזיר בבית כנסת ברמת השרון

תוצאות קמפיין "ההדתה"? אלמונים תלו ראש חזיר בפתח בית כנסת ברמת השרון

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' כסלו תשע"ט - 11:16 09/11/2018
גודל: א א א
הכניסה לבית הכנסת ברמת השרון הבוקר (דוברות המשטרה)
הכניסה לבית הכנסת ברמת השרון הבוקר (דוברות המשטרה)

רמת השרון הפכה מזמן לסמל עבור אנשי הפורום החילוני ופעילים אנטי דתיים שהתאגדו תחת רשימת "רמת השרון חופשית", ומתנגדים לפעילות של דתיים בעיר. הרשימה זכתה לחמישה מושבים בבחירות.

הבוקר הגיע המאבק למעשה אנטישמי של הנחת ראש חזיר בפתח בית הכנסת "סוכת שאול" בעיר. 

מתפללי בית הכנסת נדהמו לגלות את המעשה והמשטרה שהוזעקה למקום פתחה בחקירה.

אלי עלמני, הגבאי ראשי של בית הכנסת בו נתלה ראשו של החזיר הגיב לאירוע: "הזעיקו אותי מהבית כי אחד החברים אמר לי שראש של חזיר תלוי פה. זה אמיתי. הבשר עליו, הדם עליו. מזעזע שזה בתוכנו".

ברמת השרון צפוי להתקיים סיבוב שני בבחירות לראשות העיר, כאשר שני המועמדים הבטיחו לפעול להוצאת ישיבת רמת השרון מהמקום בו היא פועלת.

ראש העיר רמת-השרון אבי גרובר המתמודד לסיבוב השני מול רוני בלקין גינה את האירוע: "יום שישי רגע לפני בחירות. את המקרה המזעזע בבית הכנסת תחקור המשטרה ואני בטוח שהיא תדע להגיע למי שעשה זאת ולהעמידו לדין".לא אתן לגורמים קיצוניים לייצר פה קרע, הסתה ושיסוי. אין להם מקום ברמת השרון ואין להם מקום בחברה הישראלית בכלל".

סגן שר הביטחון,  הרב אלי בן דהן כתב בחשבון הטוויטר שלו כי: "‏80 שנה לליל הבדולח והאנטישמיות מרימה ראש גם בארץ ישראל. ההסתה המתמשכת נגד דתיים ברמת השרון עלתה היום שלב בדמות ראש של חזיר שהונח בפתח בית כנסת. חייבים לעצור את זה עכשיו."
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון