בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רבנים בדרישה מרוה"מ: "לעצור את הגיור הרפורמי"

מספר רבנים, בהם הרב דב ליאור, הרב מאיר מזוז, הרב ראובן אלבז, הרב צבי טאו ועוד, פנו לנתניהו בקריאה לעצור את הגיור הרפורמי. "סכנה לאחדותו של העם היהודי"

  • יח"צ
  • י"א כסלו תשפ"א - 09:19 27/11/2020
גודל: א א א
ראש הממשלה נתניהו  (צילום: אסתי דיוזבוב TPS)
ראש הממשלה נתניהו (צילום: אסתי דיוזבוב TPS)

רבנים מהציבור החרדי הספרדי ומהציבור הדתי לאומי, פנו במכתב אל ראש הממשלה, שרי הממשלה ואל חברי הכנסת בדרישה שלא להכיר בגיור הרפורמי ולעצור את ניסיונות בג"ץ להכרה בגיורים שאינם על פי ההלכה היהודית. הרבנים אשר חתומים על המכתב הם הגאון הרב דוב ליאור, רב קרית ארבע (לשעבר) ובכיר פוסקי ההלכה בציבור הדתי לאומי, הגאון הרב מאיר מזוז ראש ישיבת כסא רחמים, הגאון הרב ראובן אלבז ראש ישיבת אור החיים והגאון הרב צבי ישראל טאו, נשיא ישיבת הר המור. המכתב נשלח לקראת החלטת שופטי בג"ץ בנושא שעתידה להתקיים ביום שני הקרוב. 

במכתב תיארו הרבנים כי "אנו רואים בדאגה את הסכנה לאחדותו של העם היהודי כתוצאה מההצעות לרפורמה בגיור הכוללות בתוכן הפקעת הגיור מהרבנות הראשית והכרה בגיורים רפורמים וקונסרבטיביים".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

נזכיר כי, חבר הכנסת הרב משה גפני והשרים הרב יעקב ליצמן והרב אריה דרעי נמנעו מלהתבטא בנושא ועד כה לא הצהירו על כוונתם למנוע את החלטת בג"ץ להכיר בגיור הרפורמי.

עוד טענו במכתב כי "כדי לשמור על אחדות העם ועל זהותה היהודית של מדינת ישראל יש להכיר רק בגיור שנעשה על פי ההלכה ועל פי הוראות הרבנות הראשית לישראל".

לאחר מכן פנו בדרישה אל ראש הממשלה "אנו קוראים לראש הממשלה לפעול על מנת לעצור את הניסיונות של בג"ץ להכרה בגיורים שאינם על פי ההלכה היהודית".

בסיום המכתב פנו אל נבחרי הציבור בבקשה "אנו מבקשים מחברי הכנסת ומשרי הממשלה לעשות ככל שביכולתם על מנת לעצור את הרפורמה בגיור ואת הניסיונות של בג"ץ לפגוע ביהדותה של מדינת ישראל, ניסיונות שעלולים לגרום להתבוללות, להתפוררות ולפילוג בתוך העם היהודי, בדומה למה שמתרחש לדאבון הלב, בקהילות רפורמיות וקונסרבטיביות רבות בחו"ל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד