בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רבנים בכירים: להחזיר את הרבצ"ר לדרגת אלוף

הרבנים תומכים בהצעת החוק של ח"כ סמוטריץ'. "אם היהדות אינה בדירקטוריון של צה"ל יש כאן חסרון מהותי"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' תמוז תשע"ח - 10:46 20/06/2018
גודל: א א א
הרב אייל קרים
הרב אייל קרים

רבנים בכירים מביעים הסכמה נרחבת להצעת החוק אותה מגבש חבר הכנסת בצלאל בסמוטריץ' מהבית היהודי, לפיה יש להחזיר לתפקיד הרב הצבאי הראשי את דרגת האלוף וכן להכניסו לפורום המטה הכללי.

החוק הינו למעשה 'חוק מראה' המבוסס על חוק הפרקליט הצבאי הראשי. לאחר פטירת הרב הצבאי הרב גד נבון בוצע המהלך של הורדת תפקיד הרבצ"ר לדרגת תא"ל והעלאת תפקיד הפצ"ר לדרגת אלוף.

בעמותת תורת לחימה הפועלת לחיזוק מצב היהדות בצה"ל אומרים כי,  "מצב היהדות בצה"ל הגיע לשפל בתקופתו של הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. והדבר מתבטא בין השאר במעמדה הירוד של הרבנות הצבאית הראשית מחד, ובתהליכי אג'נדה ומשפטיזציה מואצים בצבא מאידך".

בעמותה מזכירים את נסיונו של שר הביטחון למנוע פגישה של הרבצ"ר עם הרב הראשי לישראל. "זכור נסיונו של שר הביטחון אביגדור ליברמן אף למנוע מהרבצ"ר תא"ל הרב אייל קרים להפגש עם הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף, זאת על אף שהרב הצבאי הינו חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל".

בעמותה מוסיפים כי המהלך אותו מוביל סמוטריץ' יעזור בביצור חומת היהדות בצה"ל וכי תמיכת הרבנים בנושא מגיעה בעקבות ההבנה כי השיחות עם הרמטכ"ל בנושא מיצו את עצמם ולא הביאו לתוצאות.

סרן במיל' הרב אביעד גדות, חבר עמותת "תורת לחימה" אשר יזמה את הפניה לרבנים אומר כי: "קיימת ביקורת רבה על הרבנות הצבאית הראשית, ובצדק. אך מי שמבין את מבנה המערכת רואה בנקל כי לאחר פטירת הרב הראשי לצה"ל לשעבר האלוף הרב גד נבון, בוצע מהלך של הורדת הרב הראשי לצה"ל לדרגת תא"ל והוצאתו מפורום המטה הכללי ובמקביל הסבת אותו תקן אל הפרקליט הצבאי, אשר היה עד אותה שנה תא"ל, ומאז זוכה לדרגה אישית של אלוף ולהשפעה בתוככי המטכ"ל. אם היהדות, אשר לה תפיסה ברורה, איננה בדירקטוריון של צבא ההגנה לישראל - יש כאן חסרון מהותי, אותו אנו חווים בכל המישורים".


 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד