בע"ה ד' טבת תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רב העיר עכו הותקף בידי ערבים • וידאו

רב העיר עכו, הרב יוסף ישר, ושני עובדי המועצה הדתית הותקפו אמש על ידי נערים ערבים שנעצרו לאחר מרדף קצר. לפני כחודש הותקף רב אחר בעיר. חבר מועצת העיר שלמה פדידה קורא לתושבי העיר "לצאת מהבועה. אין בעכו ביטחון. מפחיד להסתובב בלילה בעיר".

  • אביאל הלוי
  • י"ב טבת תשע"ג - 10:59 25/12/2012
גודל: א א א
רב העיר עכו, הרב יוסף ישר, ושני עובדי המועצה הדתית הותקפו אמש על ידי נערים ערבים שנעצרו לאחר מרדף קצר. לפני כחודש הותקף רב אחר בעיר. חבר מועצת העיר שלמה פדידה קורא לתושבי העיר "לצאת מהבועה. אין בעכו ביטחון. מפחיד להסתובב בלילה בעיר". 
רב העיר עכו הרב יוסף ישר ושנים מעובדי המועצה הדתית, הותקפו אמש (שני) בידי ערבים. הרב עמד עם מנהל המועצה הדתית וסגנו, חביב סבח, סמוך לבניין המועצה הדתית. לפתע הגיחו שלושה נערים ערבים והלמו בגבו של סבח. כח שיטור שהיה בסמוך החל במרדף ותפס את השלושה. סבח, דמות מוכרת בעיר הגיש תלונה בתחנת משטרת עכו.
הרב ישר אמר בעקבות התקיפה: "זה לא משנה אם זה אני או מישהו אחר. זה היה מפחיד וצריך לטפל בתופעה. זה לא עניין של כעס ואני רוצה להאמין שזה שוליים. אך לא ייתכן שנהיה מוטרדים כך בעכו. בכל ערב אני שומע על מקרים כאלו, די מספיק".

שלמה פדידה חבר מועצת העיר עכו הגיב לאירוע בחריפות. "מזעזע לשמוע מפי הרב הראשי של עכו, שתוקפים יהודים רק בשל יהדותם. כבר כמה פעמים בתקופה האחרונה נשמעים מקרי תקיפת יהודים בשל יהדותם. עם זאת, מורגש כמה שכבוד הרב נזהר בדבריו", ציין פדידה.
"לדעתי, תושבי עכו צריכים להפסיק לפחד מראש העיר שמעון לנקרי, לצאת מהבועה בה הם חיים ולהתחיל לומר את האמת בפנים. אין בעכו ביטחון. מפחיד להסתובב בלילה בעיר. ראש העיר לא יוצא מלשכתו ולא מסתובב ברחובות העיר ולכן אינו מרגיש את חוסר הביטחון השורר ברחובות העיר", הוסיף פדידה.
לפני כחודש הותקף בעכו הרב יחיאל דנינו, ראש הכולל 'עבודת ישראל', בעת שהיה בדרכו לביתו שבמרכז העיר, שעות ספורות לאחר תחילת הלחימה בעזה. נערים ערבים חטפו את מגבעתו וכיפתו ואחד מהם משך בזקנו. לאחר שביצעו את זממם השליכו את המגבעת מעבר לגדר סמוכה ונמלטו מהמקום.
בעקבות האירוע הגיע אימאם המסגד אלג'זאר, שייח' סמיר עאסי, יחד עם כמה מנכבדי העדה הערבית בעיר לישיבת 'אור יוסף' הסמוכה למקום התקיפה כדי למחות על האירוע. הם הביאו לרב זר פרחים וגינו את המעשה. באירוע השתתף גם רב העיר עכו, הרב יוסף ישר.
[caption id="attachment_52531" align="aligncenter" width="512" caption="ביקור הפיוסין לאחר התקיפה הקודמת (צילום: ח.ישראל - אבי ניוז)"]
לפני מספר חודשים החל הוואקף הערבי בעיר לקיים תפילות במסגד 'לבאבידי' ברחוב בן עמי - רחובה הראשי של העיר. המסגד שננטש במלחמת השחרור, אושר לשיפוץ למטרות שימור בלבד. הוואקף הצפוני ששיפץ את המקום במימון משרד התיירות, פתח את המסגד גם לתפילות, והוא פעיל כיום במתכונת מלאה, למעט קריאת המואזין. בעקבות ההצלחה, ביקשו גורמים איסלאמיים בעיר לשפץ ולהחזיר לשימוש גם כנסיה נטושה בעיר, על אף שהקהילה הנוצרית לה היתה שייכת הכנסיה, כבר איננה קיימת.
תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד