בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רגבים: הטיפול הנכון בפוליגמיה הוא אכיפה

בתנועת רגבים תקפו את מסקנות הדו"ח של משרד המשפטים המציע הטבות לבדואים על רקע הפוליגמיה

  • כ"א תמוז תשע"ח - 12:32 04/07/2018
גודל: א א א
בדואים. ארכיון (TPS)
בדואים. ארכיון (TPS)

אמש הוצג דו"ח הוועדה הבין המשרדית שהוקמה לבחינת מענה לתופעת הפוליגמיה. הדו"ח יצא לבקשת השרה שקד שלפני כשנה תקפה את התופעה בחריפות ודרשה להכין דו"ח שיתן מענה משמעותי.

בתנועת רגבים אומרים בתגובה להוצאת הדו"ח כי מדובר בדו"ח המחטיא את המטרה.

"ניכר שהושקעה בדו"ח עבודה רבה, ואנו מברכים על העלאת הסוגיה החשובה לסדר היום, ועל ההשקעה הרבה מצד הצוות והעומדת בראשו", אמרו ברגבים. "תנועת רגבים חוקרת ומנהלת מעקב רב שנים אחרי תופעת הפוליגמיה, וכפי שהוזכר בהקדמת הדו"ח, נציגינו נפגשו לשיחות מעמיקות עם יו"ר הצוות ומנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור". 

בתנועת רגבים הוסיפו עוד כי "הדו"ח מקדיש פרקים ארוכים ומקיפים להתמודד עם התופעה הפסולה של הפוליגמיה בדרכים עקיפות - הכוללות השקעה ראויה בתחומי החינוך, הרווחה והתעסוקה במגזר הבדואי, וזאת על אף שנושאים אלו קיבלו מענה מקיף מאוד במסגרת תוכנית החומש, שאישרה הממשלה בהיקף של מיליארדי שקלים.

מאידך, התייחסות הדו"ח לדרך הטיפול העיקרית והישירה באמצעות אכיפת הדין כלפי עברייני הפוליגמיה, מקבלת ביטוי מצומצם באופן ניכר". 

ברגבים הצטרפו לקריאת ארגון לביא שתקף אמש את מסקנות הדו"ח ואמר כי הדו"ח במתכונתי הנוכחית לא יתן מענה יעיל ואפקטיבי לתופעה. "אימוץ של התכנית כפי שהיא, מבלי לאזן היטב בין חלקיה, צפויה שלא בכוונה תחילה להחטיא את מטרתה העיקרית - צמצום ניכר של תופעת הפוליגמיה, וזאת תוך גרימה של הוצאה ציבורית עצומה ואף ביסוס הפזורה הבלתי חוקית".

"אנחנו קוראים לשרת המשפטים איילת שקד, בטרם קבלת החלטה ביחס להמלצות הדו"ח, לבחון את השלכותיהן הכוללות השקעות עתק. במסגרת כך יש לצמצם את השימוש בדרכים העקיפות לצמצום הפוליגמיה, ולהגביר את השימוש באכיפה ישירה מול עברייני הפוליגמיה, וזאת בטווח הזמן המיידי". 

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד