בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רשום העמותות מבקש: לסגור את תיאטרון אלמידאן

"תיאטרון הטרור יסגר". בארגון בצלמו מברכים על המהלך לסגירת התיאטרון בו הועלו הצגות המהללות מחבלים, למענו נאבקו זמן ממושך יחד עם המשפחה השכולה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א תשרי תש"פ - 10:02 10/10/2019
גודל: א א א

בשנים האחרונות עלה תיאטרון אלמידאן לתקשורת בשל חשיפת אירועים אנטי-ישראליים שהתקיימו במקום. ביניהם אירוע תמיכה במחבלים לכבוד 'יום האסיר הפלסטיני' וכן אירוע תמיכה באסד רוצח ההמונים מסוריה ושלל אירועי תמיכה במחבלים.

בנוסף, התיאטרון התפרסם בזכות הצגת הדגל שלו על ואליד דקא, רוצח החייל משה תמם הי"ד. דקא היה מפקד של חוליית מחבלים, ערבים בעלי תעודות זהות ישראליות, שחטפו ורצחו את החייל משה תמם הי"ד בשנת התשמ"ה (1984). דקא נתפס ונגזר עליו מאסר עולם. בכלא נהפך דקא למנהיג האסירים והוא אף הוציא ספר על חייו.  בהצגה המתארת את חייו של המחבל, הנכתבה בהשראתו, נכתב שהרצח בוצע בהוראת אללה ועוד דברי הכשרה והסתה לטרור.

ההצגה עוררה את זעמם של משפחת תמם ואזרחים רבים נוספים, זאת בין היתר מכיוון שהתיאטרון מקבל תקציבים מהמדינה, מכספי המיסים של אזרחי ישראל. בעקבות כך הורה שר החינוך דאז נפתלי בנט להוציא את ההצגה מסל החינוך.

ארגון בצלמו לזכויות אדם פנה אז לכלל הגופים שמממנים את המקום ביניהם משרד התרבות, מפעל הפיס ועירית חיפה וכולם הפסקיו מיידית את התקציב. אולם לאחר זמן חלק מהגופים החזירו את התקציב וכך התיאטרון חזר לפעולה בצורה רשמית.

בד בבד, פנה ארגון בצלמו ביחד עם משפחות שכולות וכן משפחת תמם לרשם העמותות בבקשה שיחקרו את התנהלות העמותה וחשדות כבדים לאי סדרים בכספיים, תמיכה בטרור ועוד.  אכן, לפני מספר חודשים הודיע  רשם העמותות שהוא שוקל להמליץ על סגירת העמותה ונתן לתיאטרון זכות להגיב כנגד הטענות הקשות שעלו כנגדו.

לאחר שטענות התיאטרון נדחו הודיע הבוקר הרשם במכתב רשמי שהתיאטרון בדרך לפירוק וקבע תאריך לדיון בביהמ"ש המחוזי בחיפה.  בעוד כחודשיים ידרוש הרשם מביהמ"ש להורות על פירוק העמותה.

בפרסום הרשם נכתב "נמסרת בזאת הודעה כי ביום 26.9.2019. הוגשה בביהמ"ש המחוזי בחיפה בקשה לפרק את העמותה, וכי בקשה זו תדון בביהמ"ש המחוזי בחיפה . כל נושה או חבר בעמותה שרצונו לתמוך בצו הפירוק או להתנגד לו רשאי להופיע בשעה זו בבית המשפט בעצמו או באמצעות עו"ד לאחר שימסור לרשם הודעה על רצונו זה. בנוסף, נושה או חבר עמותה יוכל לבקש מהרשם תמורת תשלום העתק רשמי מהבקשה לפירוק".

מארגון בצלמו שהוביל את המאבק נמסר, כי "לאחר קרוב לחמש שנים של מאבק בלתי פוסק הצדק יצא לאור, תיאטרון הטרור יסגר. מקום שהיווה בית להאדרת מחבלים, לשנאה, להסתה ותמיכה ברצח לא יהיה קיים עוד. אפילו בלי מימון ממשלתי. מדינת ישראל חייבת להמשיך להלחם במקומות "תרבות" שבפועל מכשירים ומהללים טרור".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד