בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רשת כנופיות של בדואים נלכדה - גרמו נזק של עשרות מיליוני שקלים

רשת כנופיות של בדואים שאחראית לאלפי מקרי גניבה ולנזק לתשתיות אסטרטגיות נחשפה ותואשם בפגיעה בביטחון המדינה, כך מדווח אתר NRG. במהלך החקירות התברר כי חברי הכנופיות נהגו ליצור קשרים עם נערות יהודיות, ולפתות אותן באמצעות כסף, מתנות ובילויים.\r\n

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ח' אלול תשע"א - 09:34 07/09/2011
גודל: א א א

רשת של כנופיות מהפזורה הבדואית שאחראית לאלפי מקרי גניבה ולנזק לתשתיות אסטרטגיות נחשפה ותואשם בפגיעה בביטחון המדינה, כך מדווח אתר NRG. במהלך החקירות התברר כי חברי הכנופיות נהגו ליצור קשרים עם נערות יהודיות, ולפתות אותן באמצעות כסף, מתנות ובילויים.

שוטרים במחוז הדרום לכדו כ 50 עברייני תשתיות מהפזורה הבדואית בנגב שגרמו נזק של עשרות מיליוני שקלים לקופת מדינת ישראל, לאחר שבשנים האחרונות אירעו למעלה מאלף (!) מקרים של גניבות תשתיות ברחבי הנגב.

נהגו להתרועע עם נערות יהודיות

מדובר בעשר כנופיות גדולות מהפזורה הבדואית שעוסקות בגניבת שנאי חשמל, כבלי נחושת, מתכות וברזלים משטחי אש, פגיעה במוסדות ציבור במקומות אסטרטגיים של המדינה כולל חברת מקורות, מע"צ ורכבת ישראל.

לאחר מעצרם של 50 מחברי הכנופיות הוגשו נגדם כתבי אישום לבית משפט השלום והמחוזי בבאר שבע עם בקשה לעצור אותם עד תום ההליכים. מתחילת השנה אירעו 310 מקרים של פגיעה במתקני תשתיות. מפקד מחוז הדרום, ניצב יוסי פריינטה, החליט להקים באופן קבוע יחידת תשתיות שתמשיך לטפל בכנופיות חדשות במטרה למגר את פעילותן.

בפרקליטות מחוז הדרום שוקלים להחמיר בעתיד בסעיפי האישום נגד חברי כנופיות שפוגעות בתשתיות של המדינה בעבירות של פגיעה בביטחון המדינה, זאת כדי להרתיע אותם מלחזור על מעשיהם בעתיד.

לדברי פקד  ניבי אוחנה, שעמד בראש כוח המשימה למעצר כנופיות התשתיות, כמה מראשי הכנופיות נהגו להתרועע עם צעירות יהודיות שנתקלו במצוקה כלכלית. לדבריו, הצעירות היו מדרבנות את חברי הכנופיות לבצע את הגניבות כדי שיתנו להן כסף לקנות בגדים ותכשיטים וכן כסף לבילויים.

נזק של מליוני שקלים

באחד המקרים, הגנבים הבדואים גנבו שנאי מבריכה המספקת מים לחקלאי שברשותו שדות רבים בדרום הארץ, וכך גרמו להשבתת משאבות הבריכה, להצפת הגידולים ולנזק של מיליוני שקלים. במקרים אחרים הגנבים פירקו עמודי חשמל ושנאים של חברות בזק וחברות סלולאריות.

בשבועות האחרונים נותקו יישובים מהמגזר היהודי והבדואי בנגב מזרם החשמל ומקווי בזק בעקבות גניבת השנאים. כנופיות אחרות גנבו כבלי נחושת בחדירה לשטחי אש ומטרות שהוצבו לצרכי אימונים.

כנופיות הבדואים לא היססו לחדור גם למפעלים ברמת חובב ולמתקנים סודיים של התעשייה הצבאית ולגנוב מתכות יקרות ערך. כנופיה אחרת עסקה בגניבת סולר ממשאיות שחנו בחניון הרכבת וכן בגניבת פסי רכבת וברגים של מסילות, דבר שהיה עלול לסכן את חייהם של נוסעים רבים.

עקב עליית מחירי המתכות בעולם גל הגניבות אף התגבר וחברי הכנופיות נהגו לטפס על עמודי חשמל ולגנוב כבלים ושנאים. באחד המקרים חבר בכנופיה טיפס על עמוד חשמל סמוך לקיבוץ ברור חיל והתחשמל למוות.

קצין משטרה: "לא ניתן למנוע את גניבת התשתיות"

פקד ניבי אוחנה, שעמד בראש כוח המשימה למעצר כנופיות התשתיות, אמר:"בשנים האחרונות הוקמו כשבעים מגרשים לרכישת מתכות ברחבי הדרום. במרבית המקרים המגרשים שייכים לעבריינים החברים בארגוני פשיעה כיוון שזו הדרך הטובה ביותר להלבין הון. בעקבות הפעילות שלנו נסגרו מגרשים רבים".

פקד אוחנה סיפר כי הכנופיות הללו הסבו פגיעה לביטחון המדינה ולמתקנים אסטרטגיים שלה והנזק נאמד במיליוני שקלים. "ברור לי שלא ניתן למנוע את גניבת התשתיות אבל הצלחנו לצמצם אותה באופן דרסטי, אך ידוע לנו על עוד כנופיות שמסתובבות בשטח", אמר פקד אוחנה. בשבועות האחרונים כוח המשימה בסיוע מסוקים משטרתיים עקב אחר חברי כנופיות באופן אינטנסיבי.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד