בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שבוע של התפרעויות ברחבי הארץ

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' ניסן תש"ע - 22:37 19/03/2010
גודל: א א א
[caption id="attachment_8489" align="alignleft" width="100%" caption="הרכב הפגוע ע"י צומת הדואר השבוע"]
שבוע של התפרעויות נרחבות במקומות שונים בארץ, לאחר הכרזת "יום זעם" של הערבים, בעקבות חנוכת בית כנסת החורבה בירושלים. מלבד המקומות "הרגילים" – ירושלים ויו"ש, גלשו ההתפרעויות למקומות רבים בכל רחבי הארץ: ביפו ערבים רגמו באבנים שני אוטובוסים של תחבורה ציבורית. באזור משמר הנגב יודו אבנים על יהודים. באוניברסיטאות חיפה והר הצופים היו הפגנות של ערבים ופעילי שמאל קיצוניים. לאורך השבוע נרשמו מאות אירועים של יידוי בקת"בים, אבנים וסלעים, ובירושלים אף נורה שוטר בידי ערבי ונפצע קל. בחלק מהמקומות נמשכו ההתפרעויות לאורך רוב שעות היום.
ביום שלישי האחרון בשעת לילה מאוחרת, נסעה תושבת חרשה לבדה על הציר בין היישוב נעלה לצומת הדואר. באחד העיקולים ראתה לפתע עמוד תאורה שהופל על הכביש, כשהוא שוכב לרוחב הכביש בגובה הרכב. למרות ניסיונה לחמוק מפגיעה ולהציל את חייה פגע העמוד בגג הרכב ובשמשה הקדמית. נזק נגרם לרכב, אך חייה ניצלו ב"ה.
הנהגת, איילה שקלנובסקי, סיפרה: "בשניות שנותרו לי, שברתי ימינה מתוך תקווה לעבור מתחת העמוד בנקודה הכי גבוהה. הניסיון לא הצליח והעמוד פגע בעצמה בחיבור בין גג הרכב והשמשה. בבת אחת התמלאתי זכוכיות. לא יכולתי אפילו להזיז את הידיים למקום אחר בהגה, כי גם ההגה היה מכוסה פירורים קטנטנים של זכוכית..הגג קרס בדיוק מעל לראשי והיה בגובה של 5 ס"מ מעלי. המשכתי בנסיעה איטית עד לישוב, אפילו שהיה כמעט בלתי אפשרי לראות משהו מבעד לשמשה. אני מודה לקב"ה על הנס הגדול- שלא נפצעתי, שהגג עצר בדיוק מעל ראשי , שלא איבדתי שליטה.
לצערי – קשה להודות לצה"ל (שלא היה בסביבה) ולמדינה היקרה שלנו שלא טורחת, למרות שעמודי תאורה מופלים על הציר שלנו דרך קבע, לדאוג לשלום אזרחיה שבסה"כ רוצים להגיע הביתה בשלום". תושבי גוש טלמונים מדווחים על עמודי תאורה רבים שהופלו במזיד בשבועיים האחרונים. בעקבות כך החליטו התושבים למחות בצומת הדואר על אוזלת היד של הצבא, ולדאוג קצת לבטחון, בעצמם. "נבהיר גם לערבים שאם אנחנו לא נוסעים בשקט גם הם לא ייסעו בשקט". בבוקר יום שישי התקיימה במקום תפילת שחרית ולאחריה הפגנה – כשלפתע נמצאו כוחות משטרה רבים לשם השמירה על הסדר...  התושבים בגוש טלמונים מבטיחים כי מבחינתם, זו רק ההתחלה.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד