בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שווארמה? "כוס מים אסור לשתות איתם"

הרב שמואל אליהו התייחס לסיפורי הניצול וההתבוללות האחרונים. "צריכים להיות גיבורים ולומר את האמת"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אלול תשע"ז - 22:00 28/08/2017
גודל: א א א
הרב אליהו צילום: יהודה פרל
הרב אליהו צילום: יהודה פרל

בתכניתו השבועית ברדיו 'גלי ישראל' התייחס ביום שישי האחרון רבה של צפת הרב שמואל אליהו, לנושא ההתבוללות וניצול בנות יהודיות בידי ערבים, ולסיפורים האחרונים ובראשם מותה של תהילה אלבז ז"ל בתאונת דרכים בדרך לבילוי עם ערבי באילת שנחשף בקול היהודי, והתאסלמותה של צעירה מאשקלון בהר הבית.

במענה לשאלתו של המגיש שמואל בן עטר בנושא הסיבות שמביאות להתבוללות, הסביר הרב אליהו כי בראש ובראשונה יש לקיים את הוראות השולחן ערוך בנוגע להרחקה מעכו"ם. 

"חכמינו אסרו לאכול איתם יחד על שולחן אחד, אסור ללכת לחתונות שלהם או שמחות שלהם", אמר הרב אליהו. "ודאי שאסור לשתות איתם יין או לשבת איתם בבית קפה או בבר. אפילו כוס מים אסור לשתות איתם, ואפילו שיהיה בהכשר הבד"ץ. אסור להתקרב אליהם, לא לאכול חלב עכו"ם ולא פת עכו"ם ולא בישול עכו"ם. חכמינו אמרו תתרחק מהם ת"ק פרסה על ת"ק פרסה".

דבריו של הרב אליהו קיבלו חיזוק לאור טענתו של כתב ערוץ 10 איתי ורד לפיו הקשר בין הבדואי מרהט לצעירה מאשקלון התחיל מאכילת גלידה משותפת.

הרב אליהו התייחס גם לגורמים ובהם שר חינוך לשעבר שתומכים במפגשים עם ערבים בבתי הספר, וסיפר על דעתו של אביו הרב מרדכי אליהו זצ"ל בנושא.

"אל תגיד שתעשה את זה בשם האחווה או בשם השלום. אחווה זה מרחוק. לא מתקרבים אליהם בשום דבר", אמר הרב אליהו.

"אבא עליו השלום סיפר שבירושלים של פעם היו גרים יהודים וערבים מעורבבים אבל אף פעם לא אכלו אחד אצל השני. פעם היה איזה שר חינוך שחשב שהשלום יבוא מזה שנעשה מפגשים בין יהודים לערבים. אבא הזהיר אותו ואמר לו אם  תעשה מפגשים יהיה אסון, אבל הוא חשב  שהוא חכם גדול יותר מחז"ל, עשה מפגשים ואז פרצה האינתיפאדה. קראו לו בטעות נבון. זה לא היה נבון ולא כלום. אל תלך נגד חז"ל אף פעם".

הרב אליהו ציין כי גם בקרב חלק מנכבדי הערבים מתנגדים לתופעת ההתבוללות.

"הערבים בעצמם אומרים - אנחנו לא רוצים את הדבר הזה. הנכבדים שלהם פה פעם אמרו לי שלא רוצים את התערובת הזאת. למה? זאת לא אהבה אמיתית אלא בדרך כלל זה פריצות. מי שעושה את זה בוגד באשתו ולוקח יהודיה חלושה בדעתה ובדרך כלל זה בא כמו שאמרת עם מכות".

"היו אנשים שחשב שיחסכו בכסף", סיפר הרב אליהו על מקרה בבני ברק. "יש אדם חרדי מבני ברק שהביא גוי משכם לשפץ את הבית כי זה זול. הוא לקח את הבת שלו אליו לשכם וילדה לו עשרה ילדים. העיקר הוא "חסך" בשיפוץ הבית. קבלן סיפר לי השבוע שבאו הפועלים שלו וגנבו לו טרקטור חדש ונסעו לשטחי 'הרשות הפלסטינית'. הוא בא למשטרה ואמרו לו שאין מה לעשות וכמוהו יש עוד רבים. אלא ימינם ימין שקר, ידו בכל ויד כל בו, צריך להתרחק מהם ת"ק פרסה על ת"ק פרסה".

בשלב זה אמר המגיש בן עטר כי יש גורמים שיכולים לנסות לפרש את דברי הרב לכל מיני פירושים.

"שיפרשו אותי", השיב הרב. "מה שאמרתי זה מה שהתכוונתי - תקיים שולחן ערוך. אנחנו מעניין אותנו רק מה שכתוב בהלכה. יהודים בגלות אלפיים שנה נלחמו לשמור את ההלכה במסירות נפש, אז אנחנו פה בארץ ישראל נקלקל? צריכים להיות גיבורים ולומר את האמת כמו שהיא.

מנחה התכנית שאל את הרב על אנשי התקשורת שמפחידים רבנים מלהתבטא בנושא, וזאת בטענת 'גזענות'. הרב אליהו ענה: "אין אחד שם שערבי יתעסק עם הבת שלו והוא יגיד שהאהבה מנצחת.... צריך לדעת שבסוף הקדושה מנצחת. כל הדיבורים שלהם הם דברים בטלים"

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד