בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שורת רבנים: "אסור לשתף פעולה עם הרפורמים"

מכתב רבנים חריף בו קוראים הרבנים שלא לשתף כל פעולה עם התנועה הרפורמית. על המכתב חתומים גדולי רבני הציונות הדתית בניהם ראשי ישיבות ורבני ערים "הרפורמים עקרו תורה מישראל ולוחמים גם היום לעקור כל דבר שבקדושה"

  • יח"צ
  • כ"ד חשון תשפ"א - 09:46 11/11/2020
גודל: א א א

גדולי רבני הציונות הדתית, בניהם ראשי ישיבות, רבני ערים וזקני רבני הציונות הדתית יוצאים כעת בגילוי דעת נחרץ "שלא לתת הכרה לרפורמים כלל ועיקר".

על גילוי הדעת חתומים הרב צבי ישראל טאו, הרב דב ליאור, הרב יהודה עמיחי, הרב יצחק שילת, הרב נחום נריה, הרב יהושע שפירא, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו, הרב דוד דודקביץ, הרב מיכה הלוי, הרב דוד חי הכהן ורבנים נוספים.

"בתקופה האחרונה אנו רואים לדאבוננו כי נפרצו גדרים שגדרו גדולי עולם וישנם כאלו המקיימים מפגשים ודיונים תורניים עם נציגים מהתנועה הרפורמית, כביכול יש לנו עמהם "שיח רבני משותף"," פתחו הרבנים את מכתבם.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בהמשך מביאים הרבנים את דברי הרבנים הראשיים הרב אברהם שפירא זצ"ל והראשל"צ הרב עובדיה יוסף זצ"ל בעניין. "כבר הנהיגו כל גדולי ישראל בדורות הקודמים ובדור זה ביחס לשיתוף פעולה חלילה עם התנועה הרפורמית כי - 'אין להרבות דברים על הסכנה הנוראה שיש בהצטרפות עם אנשים שלא מאמינים בתורה מסיני - בתורה שבכתב ובתורה שבעל פה.'(הרב הראשי הגאון הרב אברהם שפירא זצ"ל).

"וכי 'יש בזה חילול ה' נורא וגם סכנה מעשית שאנשי דלא מעלי, המתנגדים לשולחן ערוך יקחו חלק בדיון תורני הנוגע לתורה ומצוות ויר''ש. וכבר כתבו רבותינו להתרחק מהם בתכלית הריחוק, שהם מחבלים בכרם ה' צבא-ות' (הראשון לציון הגאון הרב עובדיה יוסף זצ"ל)." נכתב.

הרבנים הוסיפו כי "אהבת כל יחיד ויחיד מישראל ודאי בכל תוקפה היא עומדת בכל עת, אך אין בזה שום מתן היתר חלילה לשיתוף פעולה עם נציגי התנועה הרפורמית שעקרה תורה מישראל, ולוחמת גם כיום לעקור כל דבר שבקדושה בארצנו בגיור, בכותל, בנישואין בקדושת המשפחה ועוד." כתבו הרבנים בחריפות.

לסיום קראו "ועל כן הננו לחזק את כל רבני ישראל וראשי המועצות הדתיות, שלא לשתף את הרפורמים בכל עניין ודבר של קודש ולעמוד איתנים לגדור גדר ולעמוד בפרץ כנגד הפוגעים בכרם ה' צבאו-ת, הם הרפורמים הכופרים בתורה מן השמים, ומחטיאי הרבים חטא הרבים תלוי בהם. ונזכה במהרה שיכירו וידעו כל ישראל כי משה אמת ותורתו אמת והם חיינו ואורך ימינו." סיימו הרבנים.

גילוי הדעת של הרבנים מצטרף לקריאתו בשבוע שעבר, של הרב הראשי יצחק יוסף אשר תקף את הרב אליעזר מלמד על קשריו עם הקהילה הרפורמית. הרב יוסף התבטא בחריפות וקבע כי הרפורמים זייפו את התורה ו"החריבו כל חלקה טובה בעם ישראל", וכן כי "יש צורך להרחיקם שלא יהיה אפילו אחד שייתלה בדבר המפגשים וילך בדרכם".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד