בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שיירת מכוניות נגד התנהלות בג"ץ: "שודדים לאור יום"

שיירת רכבים הביעה מחאה על התערבות בג"ץ בביטול 'חוק הפיקדון', שביקש לעודד מסתננים לעזוב את הארץ. "גונבים לנו את הדמוקרטיה"

  • יח"צ
  • ב' אייר תש"פ - 12:02 26/04/2020
גודל: א א א
('אם תרצו')
('אם תרצו')

שיירת מכוניות גדולה יצאה ביום שישי לכיוון ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בתל אביב, במחאה על התערבותו הפוליטית הבוטה של בית המשפט בחוק הפיקדון המבקש לעודד את המסתננים לעזוב את ישראל בתום שהותם.

שיירת המכוניות שהשתתפו במחאה, בהובלת תנועת "אם תרצו" ואליה הצטרפו עשרות ארגונים נוספים יחד עם עשרות מתושבי דרום תל אביב, הביעה מחאה על כך ש"בית המשפט חצה עוד קו אדום והפעם בחר לפגוע בחוק הפיקדון ובכך לסכן את מדינת ישראל בתקופת מגפת הקורונה", אומרים בתנועת 'אם תרצו'.

"התערבות בוטב זו מהווה המשך לסדרת התערבויות בוטות של שופטי בג"ץ נגד הרשות המחוקקת והמבצעת. רק לאחרונה התערבו שופטי בג"ץ בסדר יומה של הכנסת דבר הנוגד לכאורה חוק יסוד וכופה את השקפת עולמו הפוליטית של בג"ץ על חשבונם של אזרחי ישראל".

בין הקריאות שהושמעו במהלך הצעדה היו, "גונבים לנו את הדמוקרטיה, "העם הוא הריבון", "אתם בושה" וכן- "פה זה לא איראן".

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" שהיה בהפגנה אמר כי: "שופטי בג"ץ יצאו סופית מהארון ופועלים היום באופן גלוי כגוף פוליטי המבקש לעצב את מדיניות ישראל במקום נבחרי הציבור שלה. גישתם של השופטים כי חוקי ישראל לרבות חוקי יסוד מהווים חומר בידי היוצר ולא מסגרת שעליהם לציית לה גם כן, מעמידה את הדמוקרטיה הישראלית בסיכון ממשי. בג"ץ במו ידיו יוצר לנגד עיננו את איראן החדשה".

מיכאל לובוביקוב מתל אביב אמר: "ביטול חוק הפיקדון מגן על אותם מסתננים שתופסים עשרות אלפי מקומות עבודה ואלפי דירות שיוכלו להיות של חיילים משוחררים וזוגות צעירים. בג"ץ לא רק שהפך את עצמו לשחקן פוליטי אלא גם לקח צד קיצוני של השוליים האנטי-ציוניים!"

אורלי לב מחולון אמרה כי: "אנחנו נמצאים במצב קיצון בו השופטים שכחו שהם לא נבחרי ציבור.  בית המשפט כפה עלינו אמש את פסיקתו ההזויה בקשר למסתננים ועושה זאת שוב ושוב  בכל אורחות החיים. אנחנו נצא כל הזמן ונפגין נגד בג"ץ עד שיהיו שינויים ברורים. שופטי בג"ץ הם שודדים לאור יום. הגיע הזמן שמישהו יפסיק את הטירוף שלהם."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד