בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שיעור חשוב על עבודה עברית

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אדר תש"ע - 17:54 26/02/2010
גודל: א א א


[caption id="attachment_6015" align="alignleft" width="100%" caption=""בעלי מקצוע יהודיים רבים במקומות רבים " (צילום: ישיבת עוד יוסף חי)"]
ממטה עבודה עברית, הפועל לעידוד העבודה העברית ולקיום מצוות "קנה מיד עמיתך" בהידור - קיבלנו השבוע סיפור מעניין: תחילת האירוע בשבוע שעבר, כאשר אברך תושב ירושלים שחשב לחסוך כסף ולתקן את מכוניתו באחד מן המוסכים הערבים הזולים בוואדי ג'וז.
היהודי סיפר לאתר 'כיכר השבת' : "ניגשתי לאחד המוסכים, והוא שלח אותי למוסך שכן, בכדי להביא חלק שהיה חסר" מספר אותו אברך, "כשנעמדתי בכניסה למוסך השני עם האוטו, הגיע רכב מאחורי וחסם אותי, הסתכלתי לעבר הרכב ההוא וראיתי בתוכו שני בחורים ערבים צעירים, המביטים לעברי במבטים מלאים עויינות".
"ניסיתי לדבר איתם ולשאול אם יש איזו בעיה, אולם הם ענו לי שאני יהודי ואין לי בכלל זכות לדבר איתם ושכדאי לי מהר להיכנס לרכב שלי...".
משם התגלגלו העניינים מהר: "נכנסתי לרכב, אבל לא הייתי רגוע ועקבתי אחר מעשיהם במראה. פתאום אני רואה אחד מהם מוציא מתא המטען של הרכב מברג ענק ומגיע לעברי. פתחתי את דלת הרכב וברחתי לכיוון הרחוב הראשי".
אולם הערבי לא ויתר. "הוא רדף אחרי עד שהגעתי לסביבה הומה אדם, רק אז הוא עזב אותי וחזר למוסך, כשהוא מנפץ את שמשות רכבי, חותך את צמיגיו ונמלט".  מספר האברך. "כמובן שהתקשרתי מייד למשטרה, אחרי כמה דקות הגיעה ניידת, אולם למרבה תדהמתי, צמד השוטרים ראו שהערבי ברח ואני בסדר, ופנו לדרכם.
התחננתי וביקשתי מהם שלפחות יישארו עד שאוציא משם את רכבי המנופץ ויגנו עלי, אולם הם נזפו בי "האם בשביל לחלץ את הרכב הזעקת אותנו...".
מסקנתו של אותו יהודי מסיפורו היתה, כי 'לעולם לא יסכן את חייו בגלל רצון לחסוך בכסף'.
הקול היהודי ממליץ לו ליצור קשר עם מוקד עבודה עברית, שם יוכל לקבל רשימה של מאות בעלי מקצוע יהודיים במקומות רבים בארץ, ובתחומי עיסוק רבים. במוקד ניתן גם לקבל שיעור קצר על המצווה החשובה במתן פרנסה לאחים ולא לאויבים, ושכסף – הוא לא הסיבה שבגללה כדאי להעסיק יהודים בלבד.

מוקד עבודה עברית: 1599-588-588.

 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד