בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שירות משותף? מגורי הבייני"שים והבנות - בקומה אחת

חייל במחלקת בייני"ש מספר: שמו אותנו במגורים באותה קומה עם הבנות - המקלחות נמצאות ממש אחד ליד השני

  • יח"צ
  • כ"ח אדר ב תשע"ט - 20:28 04/04/2019
גודל: א א א
חיילים דתיים. ארכיון דובר צה"ל
חיילים דתיים. ארכיון דובר צה"ל

חיילים ממספר ישיבות הסדר אשר התגייסו השבוע בגיוס תותחנים, דרך מחלקת בני ישיבות, שוכנו בבסיס שיבטה במבנה מגורים משותף לחיילים וחיילות, כך אומרים בארגון צו אחד. לטענת הארגון מדובר בתנאים הנוגדים את פקודת השירות המשותף ופוגעים באורך חייהם של החיילים. חלק מהחיילים אף פנו למפקדים בנושא אך לא קיבלו פתרון. 

בשיחה שערך אחד החיילים עם רבו נשמע החייל מתאר את המצב "רציתי לעדכן אותך שאתמול הגענו ביום הראשון לשיבטה, זה היום הראשון שלנו בתור חיילים. חילקו אותנו לחדרים, למגורים שלנו ומסתבר שאנחנו נמצאים בפנימייה גדולה בקומה השניה. הקומה השניה מתחלקת ללובי קטן ובצד שמאל המגורים של הבנים ובצד שמאל המגורים של הבנות, באותה הקומה ובאותו הבניין".

"זה פשוט קטסטרופה" הדגיש החייל לרבו, והוסיף "זה מאוד צמוד. מי שעומד בלובי רואה כל מה שקורה או בצד של הבנים או בצד של הבנות, ובמיוחד שזה טירונים חדשים אז הם לא כל כך יודעים איך ללכת למקלחת, שנמצאות ממש בדלת הראשונה באזור גם של הבנים וגם של הבנות. זאת אומרת שמי שנצא בלובי רואה כל מה שנעשה בדלת הזאת. כל מי שנכנס, איך הוא יוצא איך הוא נכנס. זה לא בסדר נראה לי בכלל לשים את מחלקת בייני"ש כך קרוב לבנות. בטח שלא בנים בלבד".

עוד מוסיף החייל בשיחה עם הרב כי "דבר נוסף, בגלל שהכל בבניין אחד אז בשעת ת"ש כולנו יוצאים החוצה לרחבה ואפשר לצאת על אזרחי. אומנם יוצאים כולם בלבוש מלא אבל עדיין זה מאוד מאוד מעורבב וגם אנחנו עומדים אחד על חד השני בפינת עישון, מי שמעשן, בצדדים וזה מאוד מאוד מעורבב, יותר מידי. מציאות קטסטרופלית, בטח לבייני"שים ביום הראשון, לא פשוט בכלל".

כאמור, מדובר במחלקה שלמה של חיילי מחלקת בייני"ש שחייליה מגיעים מישיבות נבחרות בציונות הדתית - אור עציון, עכו,  שדרות, טפחות, שדמות, וישיבת כרם ביבנה. מארגון צו 1 נמסר "יש למחות על הערבוב בחמור בין בנים לבנות בבסיס, מצער לראות שהערבוב הגובר בצבא בין בנים לבנות פוגע כבר גם בבני ישיבות ההסדר."

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד