בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שלמה מסלאווי: "הפכנו להיות פליטים בשכונות שלנו"

"אנחנו הקרבנות", אומר בראיון לקול היהודי חבר מועצת העיר תל אביב שלמה מסלאווי. "הפכנו להיות פליטים בשכונות שלנו. הפכנו להיות מיעוט בשכונות שלנו, ולנו הם קוראים גזענים?".

  • אלחנן גרונר
  • ט' אייר תשע"ב - 11:02 01/05/2012
גודל: א א א[caption id="attachment_31192" align="alignleft" width="100%" caption=""הפכנו לפליטים" - שלמה מסלאווי (יח"צ)"]
"אנחנו הקרבנות", אומר בראיון לקול היהודי חבר מועצת העיר תל אביב שלמה מסלאווי. "הפכנו להיות פליטים בשכונות שלנו. הפכנו להיות מיעוט בשכונות שלנו, ולנו הם קוראים גזענים?".

אתמול (ב'), דנה הועדה במיוחדת לבעיית העובדים הזרים, בנוגע להחזרתם של המסתננים האפריקאיים שהגיעו מדרום סודן.
בראיון לקול היהודי, מותח שלמה מסלאווי, חבר מועצת העיר תל אביב ביקורת על התנהלות ועדות הכנסת בסוגיה. לדבריו אין פרופרציות בין היצוג של ארגוני זכויות האדם והמסתננים בועדות הכנסת, לבין ייצוג התושבים.
מסלאווי שהשתתף אתמול בדיון כנציגם של תושבי דרום תל אביב אמר לקול היהודי כי "בועדה ישבו שלושה תושבים שדיברו בשם תושבי דרום תל אביב ומול השלושה האלה היו 30 נציגים של ארגוני זכויות אדם".
"הם הביאו שני סודנים לועדה להראות כמה המצב שלהם קשה", אומר מסלאווי. "אמרתי בדיון שבאותה מידה היה אפשר להביא את אחת הפעילות שלנו שאמא שלה נרצחה בידי סודני, ולהביא עוד אחת שהוטרדה מינית או נשדדה בידי המסתננים".
"אמרתי ליו"ר הועדה שכאן בכנסת אין פרופרציות בין היצוג של ארגוני זכויות האדם והמסתננים לבין התושבים", אומר מסלאווי. לדבריו, "הדיונים בועדות בכנסת מתנהלים לכיוון חד צדדי".
במהלך הדיון טענו נציגי הארגונים המסייעים למסתננים, כי בדרום סודן המצב קשה וכי מסוכן להחזיר הביתה את המסתננים.
"בשנה האחרונה החזירו כאלף מסתננים לדרום סודן ולא קרה כלום", אומר מסלאווי. "לארגוני זכויות האדם נח להגיד שהמצב מסוכן. הם כל הזמן מהלכים עלינו אימים שהמצב בסודן קשה. אמרתי בועדה שעם כל הכבוד אנחנו לא צריכים לפטור את כל בעיות העולם. הרי זה לא יגמר. אולי נעשה רכבת אוירית ונביא לכאן את כולם וזהו".
מסלאווי מצביע על צביעות בהתנהלות ארגוני זכויות האדם. "יש כאן "זכויות אדם" לכיוון אחד. רק בפסח התבשרנו על 750,000 ילדים רעבים בישראל. מישהו מהם עוזר להם? בזה אין כותרות, אבל כשעוזרים לסודנים מסתננים יש כותרות".
[caption id="attachment_31034" align="aligncenter" width="300" caption="מסתננים מאפריקה בדרום תל אביב (הקול היהודי)"]
"הפכנו להיות פליטים בשכונות שלנו"
לדבריו אלו שהפכו לפליטים הם דוקא תושבי השכונות היהודים.
"אנחנו הקרבנות", אומר מסלאווי. "הפכנו להיות פליטים בשכונות שלנו. הפכנו להיות מיעוט בשכונות שלנו, ולנו הם קוראים גזענים?הגענו למצב שאנשים פוחדים לצאת מהבתים שלהם. ילדים שצריכים להגיע למתנ"ס שכונתי צריכים להגיע בליווי הורה. אין מצב כזה שילד או ילדה הולכים לבד", אומר מסלאווי.
"אנחנו מדברים על מדינת היהודים, שכונות דרום תל אביב. זה דבר שאי אפשר להסביר אותו, ואתה לא רואה את האור בקצה המנהרה. אתה אפילו לא רואה את המנהרה", אומר מסלאווי.
"אנחנו יודעים שיגיעו עוד עשרות אלפי מסתננים והבעיה תחריף, ואנחנו יודעים שלא מתייחסים לנושא הזה. כל הנושא הכאוב והחשוב נדחק לפינה".
תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד