בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הובלת הגדיים:

שני עיתונאים מ'הארץ' עוכבו וציודם הוחרם

ברכב שנוסעיו עוכבו הלילה עם גדיים בשער יפו היו שני עיתונאים מ'הארץ'. ציודם הוחרם על ידי המשטרה - גינוי תקיף של ארגון העיתונאים

  • דוד אור שחר
  • י"ג ניסן תשע"ט - 13:38 18/04/2019
גודל: א א א
בניין הארץ בתל אביב. ארכיון (צילום: הקול היהודי)
בניין הארץ בתל אביב. ארכיון (צילום: הקול היהודי)

הבוקר דיווחה המשטרה כי ארבעה אנשים עוכבו בשער יפו בעיר העתיקה בירושלים לאחר שברכבם אותרו גדיים שיועדו להקרבה בהר הבית. המשטרה פרסמה כי שניים מבין המעוכבים הינם עיתונאים.

כעת מתפרסם כי השניים הינם עיתונאי אתר 'הארץ' שיזף הגר ויותם רונן אשר התלוו אל פעילי המקדש. במהלך העיכוב החרימה המשטרה את הציוד של זוג העיתונאים לצרכי חקירה.

בתגובה למעצר הוציא ארגון העיתונאים הודעת גינוי חריפה להתנהלות המשטרה נמסר בתגובה:

"ארגון העיתונאים מגנה בכל תוקף את עיכוב העיתונאים הגר שיזף ויותם רונן על ידי משטרת ישראל, ואת החרמת הציוד שלהם, בעת שעסקו בסיקור עיתונאי. שני העיתונאים העבירו את הלילה בתחנת משטרה, וציודם לא הוחזר להם עד עכשיו – שעות ארוכות אחרי השחרור. 

אין ספק שהמשטרה יודעת שהיא עיכבה עיתונאים ושהיא החרימה ציוד מקצועי – שכן הדבר מופיע כהתרברבות בהודעה לתקשורת מדוברות המשטרה עצמה.

במדינה דמוקרטית אין שום מקום לעיכוב או מעצר של עיתונאים שעושים את עבודתם בשם הציבור. החרמה של ציוד עיתונאי, לרבות ציוד צילום וכרטיסי זיכרון, על תקן "איסוף ראיות" מהווה פגיעה אנושה בחסיון המקורות ולפיכך גם בחופש העיתונות. 

ארגון העיתונאים דורש ממשטרת ישראל להחזיר לעיתונאים באופן מיידי את הציוד שלהם, להתנצל ולפצות אותם על העיכוב הפוגעני והמיותר, ולנקוט בצעדים משמעתיים נגד כל גורם שהיה מעורב בהחלטות לפגוע בעיתונאים, לצד חידוד נהלים כללי בנושא."

מתנועת חוזרים להר נמסר בתגובה לסוכנות הידיעות TPS כי: "משטרת ישראל ממשיכה במדיניות הרפיסות הקבועה שלה כאשר משקיעה בלמגר את הדרישה היהודית להקריב קרבן פסח, בעוד נותנת למוסלמים להמשיך לדרוש לרצח יהודים בהר הבית ופותחת להם את שער הרחמים רק כדי לא לעורר את זעמם" 

עוד הוסיפו בתנועת חוזרים להר בדבריהם לסוכנות TPS: "אנו נמשיך בדרישה שלנו להקרבת קרבן פסח עוד השנה על אפם ועל חמתם של משטרת ישראל ושאר מעכבי הגאולה, הגיע הזמן שהיהודים יתחילו להרים את הראש ולדרוש מעל כל במה את חידוש קרבן הפסח ובניין בית המקדש בהר הבית"

לסיום הוסיפו בתנועה כי  "זאת האירוניה במיטבה שכדי לשמור על השקט במדינה הדמוקרטית מוכנים לעצור שני עיתונאים במשך לילה שלם, בשם הדמוקרטיה ושמירה על הסדר הציבורי מוכנים לרמוס כל זכות בסיסית כדי למנוע את הדרישה להקרבת קרבן פסח".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד