בע"ה י"ג אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שקד: זילבר רוצה להשפיע פוליטית? שתתפטר

למרות מתקפת השמאל, שרת המשפטים איילת שקד לא מביעה הסתייגות מדבריה והכריזה שוב כי דינה זילבר לא תורשה לייצג עמדת הממשלה בכנסת

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט חשון תשע"ט - 10:52 07/11/2018
גודל: א א א
וועדה ממשלתית. ארכיון צילום: דוברות הכנסת
וועדה ממשלתית. ארכיון צילום: דוברות הכנסת

לאחר שאמש (ד') הודיעה שרת המשפטים איילת שקד ליועמ"ש אביחי מנדלבליט כי המשנה ליועמ"ש דינה זילבר לא תורשה לייצג עמדת הממשלה בכנסת ובבימ"ש העליון הבוקר הגיבה השרה למתקפה נגדה בשמאל.

"שורה תחתונה, דינה זילבר לא תגיע לוועדות הכנסת ולממשלה.

כדי שהממשלה תעבוד כמו שצריך כל פקידי הממשלה מחויבים לעמדת הממשלה כשהם מגיעים לכנסת. אחרי שעמדת הממשלה נקבעת בוועדת שרים לחקיקה כל המערך הממשלתי מיישר עם העמדה קו, כי אחרת אי אפשר לנהל את המדינה.

בוודאי שלא ניתן להביע עמדות פוליטיות כאלו ואחרות. אם פקיד ציבור רוצה להביע עמדות פוליטיות, הוא יכול להתכבד, להתפטר ולהיכנס לפוליטיקה. אבל כשייעוץ משפטי לממשלה נכנס לסוגיות פוליטיות זה עושה נזק בראש ובראשונה למערך הייעוץ המשפטי לממשלה", אמרה שקד. 

לאחר פרסום מכתבה אמש התלהטו הרוחות המחנה השמאן וקולות רבים נשמעו נגד ההחלטה. 

מנגד, בימין בירכו רבים על ההחלטה וקבעו כי מדובר בצעד הכרחי וחשוב להתנהלותה התקינה של המדינה.

הבוקר (ד') הגיב אביחי מנדלבליט לשרת המשפטים שקד בעקבות דרישתה. ''החלטה על התייצבותו של גורם משפטים הכפוף לי הינה החלטה הנתונה לסמכותי ולאחריותי הבלעדית ואין מקום להתערבות בסמכות זאת.

איני מקבל את התפיסה העקרונית שעשויה להשתמע ממכתבך", מציין היועץ המשפטי לממשלה ומבהיר כי יבחן ויחליט כיצד להתייחס להתבטאויותיה של זילבר אתמול בוועדת החינוך של הכנסת נגד חוק הנאמנות בתרבות. בכוונתי לבחון את ההתבטאויות המובאות במכתבך ובהמשך אעדכנך כיצד מצאתי לנכון לפעול בנושא'', כתב מנדלבליט לשרה שקד.

  | בן גביר: "בשעה טובה ומוצלחת" 

הבוקר פרסמנו כי עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית, בירך את שרת המשפטים.

"אכן עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא. היום עשתה שרת המשפטים צעד חשוב למשילות הימין והצילה מעט מהכבוד של ממשלת הכל דיבורים של נתניהו, ליברמן ובנט.

דינה זילבר הייתה מזמן צריכה להיות מפוטרת וההחלטה שלא לאפשר לה לייצג את המדינה בדיונים, היא צעד ראשון אך אסור שיהיה אחרון:  המדובר בפקידת ציבור שהתנהלה במשך שנים רבות כבעלת הבית והיא וחבריה הסיבה לכך שממשלת ישראל לא שולטת בנעשה בשטח ועל החלטת השרה שקד יש לברך: בשעה טובה ומוצלחת", בירך בן גביר.

גם באיחוד הלאומי ברכו על המהלך ואמרו: "אנו מברכים את השרה שקד על צעד משילותי וציוני חשוב, שמעמיד במקום פקידים חצופים שמקדמים את תפיסת עולמם כנגד רצון רוב העם .

זהו בהחלט המשכו של תהליך אותו מובילה השרה שקד לתיקון מערכת המשפט והחזרת מעמד הרשות השופטת למקומה הראוי לה תחת הרשות המחוקקת.

אנו מקווים ששידוד מערכות זה ימשיך לבתי המשפט ומשרדי ממשלה נוספים בהם יש צורך לרסן פקידים מסויימים ולחזק את הזהות היהודית והציונית של מדינת  ישראל".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון