בע"ה כ"ט אלול תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תומכי טרור ינאמו בכנס בתיאטרון יפו

משפחות שכולות וארגון בצלמו פנו למשרד התרבות בבקשה לפעול נגד קיומו של כנס בתיאטרון יפו בו ינאמו אנשי שמאל ועו"ד צמל

  • יח"צ
  • י"א ניסן תשע"ט - 09:25 16/04/2019
גודל: א א א
צעדת תמיכה של אנשי שמאל. ארכיון (שירה הרשקופ/TPS)
צעדת תמיכה של אנשי שמאל. ארכיון (שירה הרשקופ/TPS)

ארגון בצלמו ופורום בוחרים בחיים קראו למשרד התרבות והספורט לפעול נגד קיומו של כנס הצפוי להערך בתאטרון יפו ביום רביעי הקרוב.

הכנס נושא את הכותרת ערכים ופוליטקה כאשר בו צפוייה לנאום עו"ד לאה צמל אשר מייצגת רוצחים ובני משפחותיהם ורק לאחרונה ייצגה את רוצחה של אורי אנסבכר הי"ד בבקשה לא להרוס את ביתו.

במכתבם של המשפחות השכולות שעליו חתמו למעלה ממאה משפחות נכתב: "עו"ד לאה צמל מגנה על  משפחות רוצחי יקירינו ואף על רוצחי יקירינו ממש. עו"ד צמל עושה זאת מתוך תפיסת עולם התומכת בטרור כנגד חיילנו, וכנגד אלה המתגוררים מחוץ לקו הירוק.  בעבר אף נחקרה במשטרה בגין תמיכה זו אך לצערינו לא הועמדה לדין ."

במכתב מציינות המשפחות כי ככל שיוחלט לא לבטל את הכנס "מדובר בתקיעת סכין בליבנו ובסיבובו עמוק בתוך גופינו".

עוד צפויים לנאום באותו כנס טרור, קובי סניץ מראשי תנועת החרם "החרם מבפנים". סניץ ינאם בכנס בנושא תמיכת החרם ותמיכה בתנועת הBDS. גם אבנר גבריהו מנכ"ל שוברים שתיקה  ינאם בכנס. 

בפנייה ששיגר ארגון בצלמו באמצעות עורך הדין מיכאל ליטווק לשר האוצר משה כחלון מבקש ארגון בצלמו לעצור את מימון הכנס ולקנוס את תאטרון יפו. בבצלמו אומרים כי זו אינה הפעם הראשונה בה משתמש התיאטרון ל"כנסי טרור".

בפנייה אף הודגש כי "אין לתנועת החרם הגנה של חופש הביטוי על אחת כמה וכמה חופש המימון לפיכך אנו מבקשים משר האוצר למימוש חוק הנכבא לראשונה".  

 תיאטרון יפו הינו תיאטרון הפועל מתוך נכס עירוני של עיריית תל אביב וממומן על ידי עיריית תל אביב ומשרד התרבות. בעבר הבטיחו השרים כחלון ורגב לשלול למקום את המימון אולם בפועל המימון ממשיך כסדרו. 

דבורה גונן מראשי תנועת בוחרים בחיים שעו"ד לאה צמל ייצגה את משפחת רוצחי בנה:

"הדבר הזה הוא הזייה ופגיעה בי בכל רגע ורגע. שאני יממן  את אותו אחת שתמכה וייצגה את רוצחי בני ? אני לא מסוגת לשתוק יותר ודורשת די. בטלו את הכנס הזה". 

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר כי:  "נחצה כאן קו אדום. כנס שקורא לתמוך בחרם יתקיים בנכס עירוני במימון משרד התרבות דבר שמעולם לא היה. ככל שמשרדי הממשלה לא יתעשתו ויחליטו לבטל את הכנס לא יהיה ניתן למנוע כנסי BDS  בחו"ל."

במשרד התרבות והספורט בראשותה של השרה רגב שלחו מכתב לשר האוצר משה כחלון בדרישה שיבדוק את הדברים. שר האוצר וראש עיריית תל אביב סרבו להגיב.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד