בע"ה ט"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ביום שזקנינו נרצחו אנחנו צריכים לראות דבר כזה?"

בניר עציון התארגנו למחאה מול אירוע ה'נכבה' הערבי בשטחי המושב. "נפגין עצמאות יהודית מול העיוות הגדול. שרה אהרונסון מתהפכת בקברה"

  • דוד אור שחר
  • ד' אייר תשע"ח - 11:39 19/04/2018
גודל: א א א

תושבי ניר עציון ותומכים מרחבי הארץ התארגנו לתהלוכת מחאה מול מפגן ה'נכבה' הערבי שאושר בידי המועצה האיזורית חוף הכרמל והמשטרה בשטחי המושב.

התושבים הודיעו בשעות הבוקר כי יצאו מרחבת מפעל האוכל הביתי של המושב בצומת ניר עציון בשיירת רכבים עם דגלי ישראל, לעבר השטח בו נערכת העצרת הערבית. בין היתר התארגנו התושבים לתליית עשרות דגלי ישראל במתחם.  

"ניסינו את כל הערכאות האפשריות", אמר לקול היהודי יוסי עדן, תושב ניר עציון וממארגני הצעדה. "שום דבר לא הלך. היינו אצל ראש המועצה, השר לביטחון פנים. ניסינו להגיש בג"ץ, אבל כבר מאוחר מידי. מה שנשאר לנו לעשות זה אך ורק לתת מענה יהודי וציוני לכל האירוע ההזוי הזה".

"הדבר הזה התגלה לאחר שתוכנן ואושר על ידי המשטרה והובא ללא ידיעתנו לרכז המשק שאינו מבין מספיק את רוח המושב. פתאום גילינו שעלינו לראות בשטח המושב את שיאו של הבזיון. דגלי התנועה האיסלאמית ואש"ף בתוך תוכה של מדינת ישראל ביום העצמאות".

ביום שזקינינו נרצחו אנחנו צריכים לראות דבר כזה?

עדן מספר כי העיתוי והמיקום מגדילים את תחושת המחאה בקרב  התושבים. "לא כולם יודעים אך יום העצמאות הוא גם היום בו נרצחו תושבי כפר עציון בתש"ח. ביום זה שזקנינו נרצחו אנו צרכים לראות כזה דבר...

דבר נוסף הוא שהמשטרה אישרה את העצרת מול חוות משפחת אהרונסון הידועה. בחווה קבורה שרה אהרונסון הי"ד, גיבורת מחתרת ניל"י שעונתה על ידי  הטורקים, ונרצחה. "היא נלחמה לפני מאה שנה כדי שאנו נהיה עצמאיים כאן – היום היא מתהפכת בקברה".

עוד הוא מוסיף כי לתושבים חשוב להדגיש כי מדובר באירוע שכולו ציונות והזדהות אמיתית עם ערכי היום.

"אנחנו רק רוצים להזכיר שבסופו של דבר היום הזה הוא הוא יום בו אנו חוגגים את קבלת הריבונות העצמאית של מדינת ישראל ולא ייתכן שהמדינה תאפשר אירועים שהם ההיפך הגמור מזה, אירוע הבא לערער על ריבונות המדינה.

אנו קוראים מכאן לכל עם ישראל לבוא ולהביע סולידריות עם תושבי ניר עציון. להניף כחול לבן ולחגוג 70 שנה למדינת ישראל"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד