בע"ה י"א כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושבי שכונת גני אביב בלוד - "חיינו הפכו לסיוט"

תושבי שכונת "גני אביב" בלוד חווים הטרדות ותקיפות חוזרות ונשנות מצד הערבים באיזור: "למה אנחנו צריכים לפחד ככה במדינה שלנו? איפה המשטרה?"

  • י"ג תמוז תשע"ט - 14:21 16/07/2019
גודל: א א א
העיר לוד.  צילום: הקול היהודי
העיר לוד. צילום: הקול היהודי

"גני אביב", אחת מהשכונות החדשות בלוד הפכה למקום שבו ילדים מפחדים לצאת מהבתים, מבוגרים חוששים לצאת בשעות הערב, ולפי שיחות עם תושבי השכונה, מקום שבו נגנבים טלפונים ניידים, אפילו מידי התושבים ממש. הצצה למתרחש בשכונה בעיר שבמרכז הארץ הביאו אמש באתר ישראל היום. 

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן 

"נערים בשכונה פוחדים לצאת מהבית, מהלימודים בורחים ישר למחשב", סיפר אחד מתושבי השכונה ל"ישראל היום".

"וזה לא רק הם, זה גם ההורים שלהם. יש המון עדויות, כמעט כולם פה חיים בפחד. כל ערב מגיעים עשרות ערבים, כל נער או ילד שהם נתקלים בו הם מכים, מאיימים, יורקים או דורסים עם האופניים החשמליים שלהם. מגרשי הכדור כמעט תמיד ריקים מילדים יהודים, הערבים פשוט מגרשים אותם. לבן שלי בעטו פעמיים כדור בכל הכוח לראש, הם עשו את זה כדי לסלק אותו. פעם נוספת איימו לדקור אותו בלי סיבה". 

כל התושבים שעימם שוחחו בישראל היום בחרו להישאר בעילום שם מסיבות ברורות, אך העדויות שלהם קשות. "אין סיכוי שאני מאפשרת לילד שלי לצאת לבד מהבית", מספרת אחת מתושבות השכונה. "אנחנו מחפשים לעבור מפה. אנחנו די חדשים בשכונה וזה פשוט מרגיש מסוכן ומפחיד. איך יכול להיות שאנחנו צריכים לפחד ככה במדינה שלנו? איפה המשטרה?".

בשיחה עם לא מעט מתושבי השכונה כולם מציירים מציאות דומה. גם תושבים באזורים אחרים בעיר מכירים את הבעיה, וכשנשאלו על שכונת גני אביב הם מספרים על שכונה שמורכבת ברובה מאוכלוסייה של עולי ברית המועצות, הסובלת מהתנכלות מצד בני המשפחות הערביות המגיעים כדי להטריד. 

"לא פעם ולא פעמיים הבן שלי ברח בקושי ממגרש הכדורגל בעקבות איומים והצקות", אומרת תושבת נוספת. "אני תושבת השכונה ומפחדת להסתובב ברחובות, מפחדת שיגנבו לי את הטלפון מהיד כמו שכבר עשו ושיפגעו בי, הבן שלי בן 11 ואין סיכוי שיצא לטייל לבד בפארק, אני מפחדת לתת לו להסתובב לבד בחוץ, אין סיכוי שאתן לזה לקרות לפני שיגבירו את הביטחון. למה הבן שלי צריך לחוות את כל הפחד והאיומים האלה? זה לא הגיוני".

בסרטונים שפורסמו בישראל היום נראים ילדי ערבים כשהם משליכים אבנים לעבר ילדים תושבי השכונה שבורחים מהם. 

בשכונה קרובה ניתן לראות כיצד ערבים  משחיתים כלי רכב. גם הם נעצרו על ידי המשטרה. עוד מציינים תושבי השכונה כי הם מרגישים נוכחות משטרתית דלה מאוד: "יש פה אדם מבוגר אחד שכביכול אחראי על הביטחון, אבל אין הרתעה והערבים שמגיעים לשכונה לא באמת מפחדים מהמשטרה כי אין להם פה כוח.

מדי פעם ניידת מסתובבת ונעלמת, חייבים להכפיל ולשלש את כמות השוטרים פה, אין סיכוי שנוכל להמשיך לחיות ככה". 

מעיריית לוד נמסר לישראל היום: "חיזוק הביטחון האישי ואכיפת החוק והסדר בשכונת גני אביב ובכל העיר, הם מהיעדים המרכזיים של העירייה, אשר מבצעת יחד עם המשטרה פעילות נחושה, 24 שעות ביממה, תוך גילוי אפס סובלנות כלפי עבירות קלות כחמורות".

תחום אכיפת החוק והסדר מגובש תוך שיתוף פעולה הדוק בין עיריית לוד ומשטרת לוד, הבא לביטוי ברמת מעורבות גבוהה של ראש העיר ומפקד התחנה.

במסגרת השותפות מתקיימת מדי שבוע ישיבת ביטחון בהובלת סגן ראש העיר-מחזיק תיק הביטחון, העוסקת בתיאום פעילות כלל גורמי האכיפה בעיר בשיתוף גורמי חינוך ורווחה, ובהגדרת יעדים משותפים לעירייה ולמשטרה, לרבות הגברת מאמצי האכיפה בכל הקשור לעבירות של הטרדות, אירועי ונדליזם או אלימות בשכונת גני אביב, תוך ביצוע פעילות סמויה וגלויה".

 

תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד