בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"נהרוג אותך יהודי"

ערבים שתקפו יהודי בגבעה הצרפתית שוחררו ממעצר

יהודי הותקף בידי ערבים שהיכו בו שוב ושוב. התוקפים נעצרו ושוחררו. "אם לא נחזק את השכונה כשכונה יהודית נגיע למצב לא טוב", אומר תושב השכונה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט סיון תשע"ח - 20:55 12/06/2018
גודל: א א א
אופנוע הצלה. ארכיון  (יהודה פרל)
אופנוע הצלה. ארכיון (יהודה פרל)

תושב שכונת הגבעה הצרפתית בירושלים הותקף באלימות רבה על ידי ערבים סמוך למרכז המסחרי בשכונה, בעת שנסע על קטנועו במוצאי השבת האחרונה.

בשיחה עם הקול היהודי סיפר התושב כי האירוע החל לאחר שקצב הנסיעה שלו לא מצא חן בעיני מספר צעירים ערבים שנסעו מאחוריו.

"נסעתי לסידור טכני מסויים ברחוב החי"ל, הרחוב המזרחי של השכונה", שיחזר י', בשיחה עם הקול היהודי. "כשנסעתי בדרך חזרה הביתה הייתי צריך לעבור סמוך לתחנת הדלק שנמצאת בכניסה לעיסאוויה. בצומת של התחנה פניתי ימינה לכיוון מרכז השכונה ומאחורי נסע רכב עם כמה צעירים ערבים שנסעו בפראות עם מוזיקה ערבית צורמת".

"הם התחילו לצפור לי מאחורה כל הזמן. כשאני עם הקטנוע אני נוסע יחסית לאט ובזהירות וזה כנראה לא התאים להם, וכאן זה התחיל", הוא נזכר ברגעי התקיפה.

"הם ניסו להעיף אותי מהכביש ואחרי כמה מטרים עצרתי כי פחדתי שיצליחו. בשלב זה יושבי הרכב התחילו לקלל אותי. אני רק רציתי שימשיכו הלאה אז סימנתי להם עם היד שהם יכולים להתקדם ואני מפנה להם את הכביש וממשיך לנסוע לאט. הם בתגובה הגבירו מהירות ופגעו בקטנוע שלי בעצמה חזקה מאחור, העיפו אותי, וירדו מהרכב. הם היו 3 בחורים ערבים בשנות ה-20 בערך.

הייתי על הרצפה והם בעטו בי חזק בכל חלקי הגוף כולל בראש. למזלי הייתי עם קסדה אבל גם הקסדה התפרקה מעצמת הבעיטות, היא לא שמישה כרגע... אחד מהם אמר תוך כדי הבעיטות "נהרוג אותך יהודי".

אחרי מספר דקות שאני מקופל על הרצפה וסופג מהלומות הגיעו מאבטחי כפר הסטודנטים של האוניברסיטה, שלפו נשקים ועצרו את השלושה", סיפר. "אח"כ השוטרים רצו שאבוא להגיש עדות וממד"א רצו שאבוא לבדיקות רפואיות, הייתי עם ילדות קטנות שמחכות בבית וזה לא היה אפשרי, אבל למחרת הלכתי לתחנה והגשתי תלונה. אני עוד לא יודע מה עשו איתה, אני מניח שהמשטרה תפעל", סיים.

אלא שמתגובת המשטרה לפניית הקול היהודי עולה כי התוקפים כבר שוחררו בתנאים מגבילים.

"עם קבלת הדיווח הגיבו השוטרים במהירות והגיעו למקום תוך זמן קצר שם פגשו במתלונן ובחשודים", נמסר מהמשטרה. "לאחר גביית עדויות ראשוניות נפתחה חקירה במסגרתה נחקרו החשודים ושוחררו בתנאים מגבילים. בשל החקירה שעודנה מתנהלת, בשלב זה לא נוכל לפרט מעבר לכך. משטרת ישראל תמשיך לחקור במקצועיות וביסודיות כל תלונה או דיווח המתקבל במשטרה, וזאת במטרה להגיע לחקר האמת בזמן הקצר והמהיר ביותר".

   | "גם מי שבעבר דגל בשוויון מבין שהיום צריך יותר נוכחות יהודית"

תופעת האלימות הערבית בשכונה המוגדרת כשכונת תפר, לא חדשה, בשכונה מציעים פתרונות מסוגים שונים כגון הוצאת רשיונות נשק, הגברת סיורי אבטחה וכדומה. אך ישנם תושבים האומרים כי המהלך היחיד שיחזק את תחושת הביטחון ויוריד את מפלס האלימות הוא חיזוק הנוכחות היהודית והגברה של הגעת תושבים יהודים לשכונה.

"אני מתגורר בשכונה הזאת כבר שנים רבות", סיפר לקול היהודי י' תושב השכונה. "אכן זה לא סוד שהתורמים העיקריים למצב האלימות, הסמים, מסיבות האלכוהול בגנים ציבוריים, זנות, נהיגה מסוכנת, הטרדות נשים על בסיס יומי וכל שאר מרעין בישין שישנם בשכונה הם ערבים, ולרוב השכנים משכונת הטרור עיסאוויה. כיום גם תושבים שבעבר דיברו ללא הפסקה על שוויון ודו קיום מבינים שצריך לעשות חשיבה מחודשת, בין היתר על ידי התעקשות על נוכחות מוגברת ואכיפה של המשטרה בשכונה.

אך בנוסף, וזהו הדבר המרכזי, ברור לכל כי אם לא נחזק כאן את השכונה כשכונה יהודית נגיע למצב לא טוב", אמר י', "כבר עכשיו מי שמגיע למרכז המסחרי בשכונה יכול לטעות כי הגיע למרכז קניות בשכם...

לכן פשוט שהפיתרון השורשי היחיד הוא בעידוד הגעה של משפחות יהודיות נוספות, כמו שקורה לאחרונה עם הרבה משפחות חרדיות שקובעות כאן את מושבן. ארגון של פעילויות שונות ברוח היהדות, ובעיקר השמעת הקול היהודי של ירושלים ברחבי השכונה. ככה יתחיל המצב כאן להתייצב ואני מאמין, יחד עם תושבים רבים נוספים שכך יתייצב המצב בשטח", סיים י'.

ערב מוזיקה יהודית והופעה של האמן זיו יחזקאלי במרכז ופרצת בגבעה הצרפתית:

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון