בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תחת הגבלות הקורונה: תפילת ראש חודש ברחבת הכותל

ביוזמת המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל התקיימה גם החודש, בצל הקורונה וההגבלות, תפילת ראש חודש חגיגית ברחבת הכותל המערבי של הר הבית

  • יח"צ
  • ב' אייר תש"פ - 12:13 26/04/2020
גודל: א א א

גם בימי הקורונה, תחת הגבלות משרד הבריאות, התקיימה ביום שישי, ביוזמת המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, תפילת ראש חודש חגיגית ברחבת הכותל המערבי של הר הבית, התפילה שמתקיימת בהשתתפות תושבי העיר העתיקה, על פי ההנחיות, ממשיכה  את רצף התפילות החגיגיות בראשי חודשים בכותל המערבי של הר הבית מזה למעלה משלוש שנים.

תושבי העיר העתיקה, שהבינו שהחודש לא יוכלו להגיע מאות ואלפי הבנים והבנות שמגיעים מדי ראש חודש, התגייסו היום להוביל את התפילה ולשמור על קדושת הכותל.

משה, תושב העיר העתיקה שנוכח בתפילה מספר : "זו זכות גדולה וחוויה מיוחדת להמשיך ולשמור את המסורת המיוחדת הזו של תפילות ראשי חודשים בכותל, הקרבה שלנו לכותל מזכה אותנו באפשרות ומחייבת אותנו לא להפקיר את שריד בית המקדש".

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר: "היה חשוב לנו שגם ביום כזה, בתקופה כזו, ימשיכו התפילות החגיגיות האלו, תמשך השמירה על קדושת הכותל, ואנחנו שמחים שתושבי העיר העתיקה חברו ליוזמה הזו ושמרו על הגחלת של התפילות, תוך שמירה על כל הנהלים וההגבלות, ומתפללים שבע"ה בראש חודש הבא נוכל כבר להגיע בהמונינו מכל רחבי הארץ לתפילת ראש חודש בכותל. בשורות טובות ובריאות לכל עם ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד