בע"ה כ"ה אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בלעדי:

ילדים בני 12 מבית ספר ברעננה הובאו למסגד וכרעו על ברכיהם

בלעדי לקול היהודי: ילדי כתה ו' בבית ספר ברעננה במהלך טיול בעיר חיפה כרעו וקדו קידה על רצפת המסגד בו ביקרו. כמו כן התלמידים הובאו לכנסייה בעיר. עיריית רעננה: "בשום שלב לא התבקשו התלמידים להצטרף לפעולת הקידה".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' סיון תשפ"א - 13:49 10/06/2021
גודל: א א א

בית ספר הדר ברעננה יצא היום ל'טיול דתות' בחיפה, אשר במהלכו ביקרו בין היתר במסגד סיידנא מחמוד בכבאביר. 

לאחר שיחה עם איש דת מוסלמי, הילדים בני 12 כרעו על ברכיהם, וקדו קידה על רצפת המסגד ולהשתחחוות על רצפת המסגד כאשר המורים לצידם.

התמונות הועברו להורי התלמידים אשר הביעו זעזוע על כך ולבקשתם הטיול נעצר ולאחר בירור של מנהלת בית הספר נמשך לאתרי תפילה שונים בעיר ביניהם גם כנסייה.

הורים שהזדעזעו מהתמונות אמרו כי בחוזר הטיול לא צויין כי ילדיהם יכנסו למסגד וכנסייה אלא יבקרו בתצפית, טיילת, סטלה מאריס, הגנים הבהאיים ואירוח בכפר דרוזי.

ממשרד החנוך נמסר לקול היהודי: "על רקע האירוע, תערוך מנהלת המחוז בירור מקיף ויסודי עם מנהלת בית הספר."

מעיריית רעננה נמסר: "במהלך טיול שנתי לחיפה ביקרו התלמידים במגוון אתרים במסלול שהועבר מראש לידיעת ההורים, ובתיאום משרד החינוך. הטיול, בסימן עדות ודתות, כלל בין היתר ביקור במסגד, בו קיבלו הילדים הסבר על מנהגי האסלאם והודגמה בפניהם קידת התפילה, אליה בחרו מקצת התלמידים להצטרף מתוך רצון אישי להתנסות בפעולה. בשום שלב לא התבקשו התלמידים להצטרף לפעולת הקידה".

מנהלת בית הספר, סיגל יהודאי, כתבה להורי התלמידים לאחר פרסום הכתבה ולאחר שחלק מההורים הביעו כעסם על התמונות: "תלמידי שכבת ו' יצאו היום לטיול שנתי בכרמל. הסיור לכרמל הינו מסורת רבת שנים בבית ספר הדר ונערך בתיאום ואישור משרד החינוך. הטיול בדגש עדות ודתות וכלל ביקור במספר אתרים בכרמל: מסגד האחמדיים בחיפה, כנסיית סטלה מאריס, גן הבהאיים, מערת אליהו הנביא ואירוח דרוזי בעוספיה.

במהלך הביקור במסגד הם האזינו להסבר על האסלאם ומנהגיו מפי מנהיג העדה. במהלך ההסבר הוא הדגים את קידת התפילה וחלק מהתלמידים הצטרפו אליו לפעולה. אנו מבינים כי אקט זה פגע ברגשות הדת ולפיכך שלוחה התנצלותנו בפני כל מי שנפגע.

נחזור ונדגיש כי מטרת הטיול היא הכרות וקירוב לבבות בין הכתות והעדות החיות בארץ ישראל, ולאורך כל הטיול הודגשו מסרים של אחווה, סובלנות וקבלת השונה".

מילה קטנה לסיום:

השמעת הקול היהודי דורשת כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (57) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד