בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תלמידי ישיבה בהר חברון השתלטו על מחבל שחדר ליישוב אשתמוע

  • ג' חשון תשע"א - 16:04 11/10/2010
גודל: א א א

\
r\n[caption id="attachment_680" align="alignleft" width="300" caption="המחבל נלכד ונכפת על ידי התלמידים"]המחבל שנלכד במצפה אשתמוע

בלעדי: הבוקר, (שני) בסביבות השעה תשע ושלושים, חדרו ליישוב מצפה אשתמוע שבהר חברון שלושה ערבים. תלמידי הישיבה במקום זיהו דמויות חשודות המשוטטות דקות ארוכות בין מבני הישיבה. התלמידים נטלו יוזמה, והקיפו את המתחם. כשזיהו זאת, ניסו הערבים להימלט מהמקום. לאחר מרדף ומאבק קצר נלכד אחד מהם. התלמידים השתלטו עליו בכח וקשרו אותו עד להגעת כוחות צבא למקום.

הקול היהודי שוחח עם אריאלי, תלמיד הישיבה שתיאר את המאבק בחשוד: "לא היה ברור לנו בדיוק אם הוא חמוש, אבל היה לנו ברור שצריך להשתלט עליו באופן מיידי כדי למנוע סיכון גדול של תושבי המקום. הערבי שתפסנו נאבק איתנו וניסה לברוח. היה צורך להפעיל כח, וממילא לא היינו עדינים במיוחד. ברוך השם, אנחנו שמחים שכך נגמר האירוע, ולא חלילה אחרת".

כזכור, יישובי הר חברון למודי טרור וידעו כבר מספר פיגועי חדירה קטלניים. בפיגוע בישיבת עתניאל בשנת תשס"ג נרצחו ארבעה מתלמידי הישיבה. ארבעה מתושבי אדורה נרצחו באירוע חדירה בתשס"ב, היישוב נגוהות איבד שניים מיקיריו בפיגוע חדירה בליל ראש השנה תשס"ד.

\
r\n[caption id="attachment_681" align="aligncenter" width="300" caption="המחבל שנלכד"]המחבל שנלכד במצפה אשתמוע
[caption id="attachment_685" align="aligncenter" width="300" caption="המחבל נלקח למעצר"]המחבל נלקח למעצר
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד