בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ת"א: בוטלו עבודות שתוכננו להתקיים בשבת

"שכל ישר ולב יהודי": שר התחבורה הקפיא עבודות להקמת גשר בנתיבי איילון תוך חילול השבת

  • דוד אור שחר
  • י"א אלול תשע"ח - 11:53 22/08/2018
גודל: א א א
תל אביב  (צילום: יהודה פרל)
תל אביב (צילום: יהודה פרל)

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, החליט הבוקר (ד') להקפיא את העבודות שתכננה חברת 'נתיבי איילון' לקיים בשבתות הקרובות זאת לצורך הקמת גשר יהודית, גשר חדש להולכי רגל שייבנה מעל נתיבי איילון.

לדברי השר כץ אמש פורסמו הודעות על ידי עיריית תל אביב כי יתקיימו עבודות באמצעות חברת 'נתיבי איילון' להקמת 'גשר יהודית' וסגירת ציר נתיבי איילון לתנועה במהלך ששה סופי שבוע, לצורך ביצוע העבודות. השר כץ אמר כי מדובר בהודעה "מקוממת ומיותרת". לדבריו, "דרך הביצוע שנבחרה להקמת הגשר נראית כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע".

בשל כך, הורה השר כ"ץ לחברת נתיבי איילון, המבצעת את הפרויקט עבור עיריית תל אביב-יפו, להקפיא לאלתר את ביצוע כל העבודות המתוכננות להקמת הגשר ולהגיש לו בהקדם תכנית לביצוע העבודות בדרכים אחרות, כולל במהלך שעות הלילה המאוחרות.

דברי השר כץ עוררו ביקורת בקרב אנשי מפלגות השמאל שזעמו על כוונתו של השר כץ לשמור על קדושת השבת בלב תל אביב.

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כתב לשר התחבורה אמש מכתב מחאה על הכוונה לאפשר עבודות בעיצומה של השבת. "נדהמתי לראות כי משרד התחבורה בראשותך, מתכנן יחד עם עיריית ת"א-יפו ומשרד העבודה והרווחה, ביצוע עבודות בימי שבת קודש, במשך מספר שבתות, במסגרת פרויקט גשר יהודית מעל נתיבי איילון", כתב ליצמן.

"מדובר בחילול שבת המוני, המהווה הפרה חמורה של הסטטוס קוו, תוך פגיעה קשה במסורת ישראל וברגשות רוב הציבור הישראלי, חרדי, דתי ומסורתי כאחד, הרואים בשבת קודש את יום המנוחה הלאומי. מעשה זה מחייב הבעת מחאה פומבית באשר לאורך כל הדורות ידע עם ישראל לשמור על יום השבת שהוא אות שבין הקב"ה לישראל".

עוד הדגיש ליצמן כי מדובר בהפרת הסיכומים שהתקבלו לאחרונה בין ראש הממשלה והסיעות החרדיות. "מעבר לעובדה שלפי כל הידוע לנו אין מדובר בעבודות שיש בהן פיקוח נפש וכי אפשר לעשותן בימי חול אחרים, מדובר בהפרת הסיכום שהתקבל באחרונה, לפיו לא ייערכו עבודות מעין אלו בשבת".

"כשר בממשלת ישראל, שכפי שאני מכירך ערכי הדת והמסורת חשובים בעיניך, אבקש אם כן, כי תעשה הכל שעבודות אלו לא ייערכו בימי שבת חלילה", חתם ליצמן את מכתבו.

מנכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר הגיב אף הוא להחלטת השר כץ ואמר כי "אני מברך את השר כץ שפעל בשיקול דעת של השכל הישר עם הלב היהודי ובחר נכון שלא לקיים את העבודות הגשר בכבישי איילון בשבת. 

צר לי שיש גורמים באופוזיציה שמעדיפים בשביל כמה מנדטים להפוך את השבת הציבורית לשק חבטות ולחרחר ריב ומדון בין אזרחי מדינת ישראל.

מאז ומעולם שמרו ישראל על השבת ואני  מאמין ובטוח שבדרך הזאת המשימה תושלם בבטחה. שמירה של צביונה של שבת הציבורית, היא הדבר הנכון לעשות במדינתנו היהודית".

"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד