בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תמונת מחבל שרצח יהודי נתלתה ביפו ולצידה חבל

אנשי עצמה יהודית תלו בכיכר השעון ביפו, מיצג בו נראה המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל ז"ל ולצידו חבל תליה. "להחיל עונש מוות למחבלים"

  • דוד אור שחר
  • י' סיון תשע"ח - 10:32 24/05/2018
גודל: א א א
מיצג המחאה
מיצג המחאה

במהלך הלילה (ה') הגיעו אנשי עצמה יהודית לכיכר השעון ביפו ותלו במקום מיצג מחאה אומנותי בו נראה המחבל עבד חכים אל עאצי, רוצחו של איתמר בן גל הי"ד כאשר הוא לבוש בגדים תחתונים, ידיו מגואלות בדם וחבל תליה לצידו.

אנשי עצמה יהודית עלו עם סולמות אל המגדל ותלו התמונה בקריאה להחיל עונש מוות למחבלים.

ד"ר מיכאל בן ארי מסר בתגובה כי "מדובר במיצג אומנות ובמהלכו אנשי עוצמה יהודית שיתפו פעולה עם סטודנטית משנקר שעומדת מאחורי המיזם.

כבוד האדם וזכויות האדם שייכות בבני אדם ולא בחלאת המין האנושי שלקח סכין ושחט אבא לארבעה ילדים קטנים והשאיר אחריו אלמנה צעירה".

בן ארי הוסיף ואמר כי "כבר הבוקר יש מי שדואג שמראים אותו בתחתונים, אנחנו דואגים שהוא לא קיבל כדור בראש. כדאי שנדע לתת כבוד לחייהם של תושבי ישראל ולא לרוצחים נאלחים מהסוג הזה".

במהלך הבוקר הודיעה המשטרה כי תפתח בחקירת האירוע, בתגובה מסר עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית כי "משטרת ישראל מאבדת עשתונות והופכת להיות משטרת מחשבות. הודעת דובר המשטרה כי שוטרים הסירו התמונה שנתלתה על מגדל השעון ביפו ואף פתחו בחקירה מלמדת כי במשטרה סבורים שיש להם הזכות לצנזר מיצגי אומנות ואף להפחיד אזרחים טובים בחקירות. אם יוזמן מאן דהוא לחקירה נדאג לתבוע המשטרה על עשרות אלפי שקלים. משטרת ישראל לא אמונה על מחשבות האזרחים", סיים בן גביר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד