בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תנועה חדשה למען הר הבית: "אי אפשר להמשיך לשתוק"

ביום ראשון הקרוב יתקיים כנס היסוד של תנועת נוער חדשה שתעסוק בענייני הר הבית והמקדש. השב"כ כבר נכנס לכוננות וקיים שיחות אזהרה לנערה בת 17 העומדת מאחרי היוזמה: "לא נפחד להשתמש בכל האמצעים הנדרשים כנגד אנשים שפועלים בנושא הר הבית".

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט כסלו תשע"ג - 14:00 13/12/2012
גודל: א א א

ביום ראשון הקרוב יתקיים כנס היסוד של תנועת נוער חדשה שתעסוק בענייני הר הבית והמקדש. השב"כ כבר נכנס לכוננות וקיים שיחות אזהרה לנערה בת 17 העומדת מאחרי היוזמה: "לא נפחד להשתמש בכל האמצעים הנדרשים כנגד אנשים שפועלים בנושא הר הבית".

\
r\n[caption id="attachment_51190" align="aligncenter" width="100%" caption="יהודים בהר הבית בחג החנוכה (המטה המשותף)"]

בשנים האחרונות התגברה המודעות הציבורית למדיניות המשטרה מצרה את צעדיהם של היהודים העולים להר הבית. כמעט מדי שבוע נעצרים יהודים בחשד שמלמלו תפילה בהחבא או השתחוו בהר. המשטרה גם אסרה את כניסתם של יהודים רבים העולים להר בטהרה באופן קבוע, ללא כל צו שיפוטי.

"אי אפשר להמשיך לשתוק"

בחודשים האחרונים התארגנו מספר בני נוער והחליטו להקים תנועת נוער חדשה שתפעל בנושא, תחת השם "חוזרים להר –תנועה לגאולת הר הבית". ביום ראשון הקרוב, נר שמיני של חנוכה, יתקיים כנס הפעילים הראשון של התנועה, בהשתתפות רבים מהפעילים הותיקים למען הר הבית ותודעת המקדש.

"קבוצה של בני נוער שראו שהמצב בהר הבית ממש לא אידיאלי ושצריך לשנות אותו החליטו לפני חדשיים להקים את התנועה", סיפר לקול היהודי רפאל מוריס, החבר בתנועה. "החלטנו שאי אפשר להמשיך לשתוק ושצריך לקחת את העניינים לידיים כמה שאפשר. הכנס הזה הוא נקודת פתיחה. האירועים הבאים המתוכננים יהיו צעדה בירושלים לכיוון העיר העתיקה והר הבית ועצרת מחאה".

בצעד ראשון הכריזה התנועה על תחרות חיבורים בנושא "מה היו עושים המכבים בימינו?". בכנס, בו יוכרזו הזוכים בתחרות החיבורים, ישתתפו הרב ישראל אריאל ראש מכון המקדש, הרב יוסף דב אלבוים ראש התנועה לכינון המקדש, הרב יהודה קרויזר ראש ישיבת הרעיון היהודי, עינת זיו יו"ר תנועת נשים למען המקדש ועוד.

"תהיה מצגת של מכון המקדש וידברו על החשיבות של הר הבית", מספר מוריס על הכנס שיתקיים ביום ראשון אחר הצהריים במכון המקדש. "בעז"ה מתוך זה נמשיך את הפעילות כשנדע שיש לנו אנשים שמוכנים להשקיע ולהגיע לפעילויות".

\
r\n[caption id="attachment_51517" align="aligncenter" width="407" caption="כנס פעילי חוזרים להר"]

השב"כ לפעילה בתנועה: "נשתמש נגדכם בכל האמצעים"

פעילי התנועה מספרים כי הם מתכננים לפעול בדרכים לגיטימיות של מחאה, הפגנות וחלוקת חומרי הסברה, אולם במחלקה היהודית בשב"כ כבר נכנסו לכוננות. בצעד חריג קיים רכז המחלקה היהודית האחראי על הר הבית ומכונה "רשף", שתי שיחות אזהרה לאביה צעירי, נערה כבת 17 שהקימה את התנועה.

הנערה עוכבה בכניסה לכותל בשעה שהגיעה להשתתף בסיבוב השערים. רכז המחלקה היהודית המכונה "רשף" הגיע לנקודת המשטרה והעביר לה שיחת איומים. "אנחנו לא נפחד להשתמש בכל האמצעים הנדרשים כנגד אנשים שפועלים בנושא הר הבית", הבהיר רכז השב"כ לנערה הצעירה. "זה נושא מאוד רגיש ואני ממליץ לך להפסיק את הפעילות".

יש לציין כי ככל הנראה מדובר בשיחת האזהרה הראשונה שעורך השב"כ לצעירה יהודיה, בשעה ששיחות אזהרה עם צעירים אינן מחזה חדש.

כשראו בשב"כ שהנערה ממשיכה בפעילות ומארגנת כנס עם רבנים, הזמינו גם את אימה לשיחה.

"רשף אמר לה שהם מפחדים שנעשה פרובוקציות, שתתחיל מלחמת עולם שלישית, ושתחשוב מה יקרה אם מישהו ישים ראש של חזיר בהר הבית", סיפרה צעירי לקול היהודי  על השיחה שנערכה לאימה. "אמא שלי אמרה שאני לא עושה שום דבר לא חוקי, והם טענו שיש דברים שהיא לא יודעת, ובגלל שזה נושא רגיש שיכול לפתוח מלחמות עולם - הוא אישית יעשה הכל כדי למנוע את הפעילות. אמא שלי אמרה לו שהם צריכים לפעול נגד האויבים של עם ישראל ולא נגד יהודים, אז רשף טען שהם פועלים למען היהודים בהר הבית".

\
r\n[caption id="attachment_5497" align="aligncenter" width="398" caption=""כל אחד יעשה את ההשתדלות שלו" (מכון המקדש)"]

"אם כל אחד יעשה את ההשתדלות שלו אז תבוא הגאולה"

"אנחנו דורשים קודם כל את הדברים הבסיסיים - שיתנו לכל יהודי לעלות להר הבית ולהתפלל, להניח תפילין, זה הדבר הכי קטן שיכולים לעשות במקום הכי קדוש לעם ישראל", אומר מוריס.

פעילי התנועה מתכוונים לפנות בעיקר לבני נוער בבתי הספר ובתנועות הנוער ולהסביר על חשיבות העניין. "זה נושא שהרבה אנשים מבינים את החשיבות שלו, אבל אין להם מה לעשות אז הם מרגישים חסרי אונים ומחכים שיפול מקדש משמיים. אנחנו אומרים שכל אחד צריך לעשות את ההשתדלות שלו ואז תבוא הגאולה".

תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד