בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תנועת 'דרך חיים' במבצע הסברה לחיילי צה"ל - "המלחמה היא בבית"

פעילי תנועת "דרך חיים" חילקו כבר אלפי כרוזים לחיילי צה"ל "המלחמה היא בבית". "באמצעות המפגש והשיחה מתקנים בדיוק את הרושם שההתיישבות וצה"ל נמצאים משני צידי המיתרס", מספר יהודה פרל, פעיל המטה.

  • י"ד תמוז תשע"א - 23:03 16/07/2011
גודל: א א א


[caption id="attachment_11219" align="alignleft" width="246" caption=""לוקחים בשמחה וגם מחלקים בבסיסים". (הקול היהודי)"]
פעילי תנועת "דרך חיים" חילקו כבר אלפי כרוזים לחיילי צה"ל - "המלחמה היא בבית". "באמצעות המפגש והשיחה מתקנים בדיוק את הרושם שההתיישבות וצה"ל נמצאים משני צידי המיתרס", מספר יהודה פרל, פעיל המטה.

בחצי השנה האחרונה, חילקו פעילי תנועת "דרך חיים" אלפי כרוזים מטעם התנועה, בהם קרא הרב יצחק שפירא, ראש ישיבת עוד יוסף חי ומחבר ספר "תורת המלך" לחיילי צה"ל, "לגלות תושייה ולפקוח עיניים אם מישהו תוקף או מפתה את בנות ישראל". יהודה פרל, פעיל המטה, מספר על הרבה תגובות חיוביות של חיילים ואזרחים למכתב.

במכתב הסביר הרב שפירא כי המלחמה האמיתית שלהם עשויה להתרחש בבית. "בתקשורת הערבית התפרסמה קריאה לצעירים ערבים להטריד בנות יהודיות כחלק מהמלחמה במדינת ישראל. צעירים רבים מהמגזר הערבי נענים לקריאה הזו. הם מרגישים חיילים שמגוייסים לטשטוש הזהות היהודית שלנו".

"כשאתה בבית", הוסיף הרב שפירא, "שים לב מסביבך: אם מישהו תוקף או מפתה את בנות ישראל. אל תתעלם, עזרתך נחוצה. חייל בכל קרב צריך לגלות תושייה ולחשוב בעצמו מה הדבר הנכון והיעיל ביותר לעשות. כל שכן במלחמה כזו. המלחמה הזו שונה ממלחמה רגילה. צריך בשבילה הרבה שכל יהודי והרבה רגש יהודי".

יהודה פרל, מה המניע המרכזי של מבצע ההסברה הזה?

"קודם כל, "ועמך כולם צדיקים", החיילים הם נשמות טובות, חבר'ה צעירים שחיים היטב את המצוקה בשטח, אצלם בבית. מעבר לזה אנחנו רואים ערך לפגישה ולהידברות עם החיילים באופן נינוח ורגוע. לצערנו פעמים רבות החיילים והמתיישבים נמצאים לכאורה משני צידי מתרס. המפגש והשיחה מתקנים בדיוק את הרושם הזה".

איך מתנהלת הפצת הכרוזים?

"עד היום ההפצה התנהלה במספר מוקדים מרכזיים, כשבמקביל הפעילים עשו הרבה "הפצות" באופן נקודתי. לפני מספר חודשים התפרסנו בתחנות המרכזיות באר שבע ובירושלים, וגם בתחנת הרכבת ארלוזורוב בתל אביב, שמגיעים אליה מאות חיילים. גם בל"ג בעומר במירון היתה חלוקה גדולה שיועדה כמובן גם לאזרחים, וביום ראשון האחרון ההפצה התנהלה בתחנות המרכזיות כמו שהיה בעבר"

איזה משוב קיבלתם מהחיילים?

"מטבע הדברים, זמן ההפצה הוא לחוץ ביותר, כי כולם צריכים לחזור לבסיסים. רובם לוקחים וממשיכים כך שאנחנו לא מקבלים מהם תגובה מהותית, אבל הרבה חיילים נותנים פידבק ומספרים על התופעה שמתוארת בכרוזים, מתוך ההיכרות האישית שלהם ממקום מגוריהם. פגשנו כבר מספר חיילים המתגוררים בפסגת זאב והתלהבו מאוד. אחד התרגש וסיפר שההסברה הזו עוזרת להם מאוד בשכונה. הוא בעצמו ישב בכלא בגלל אירוע מכות עם ערבים שהיה בקניון בפסגת זאב לפני כשנתיים".

פרל מוסיף כי גם אזרחים מקבלים בשמחה את הכרוזים. "יש לא מעט אנשים שמבקשים כמות של פלאיירים לחלק לשכנים ולחיילים שהם פוגשים".

היו חיילים שלקחו בעצמם כרוזים להפצה?

"כן, בכמה מקרים חיילים שראו את הכרוז ביקשו לקבל כמות גדולה וחילקו בבסיס שלהם. קיבלנו ידיעות ממספר מוקדים שכמה פעמים התגלגלו פלאיירים לבסיסים בכלל בלי ידיעתנו".

מה הצעדים הבאים שאתם מתכננים?

"בראש ובראשונה אנחנו מחפשים עוד ועוד מתנדבים שיארגנו ציוותי חלוקה בעוד ערים. בחיפה, במרכז – גוש דן ובערי הדרום. בנוסף, אנחנו משתדלים להפיץ גם את החולצות של "יהודים בואו ננצח". בצד השני של החולצה יש כיתוב של פסגת זאב יהודית, בת ים יהודית, אשקלון יהודית, נווה יעקב יהודית, עפולה יהודית, ועוד היד נטויה בעזרת ה' גם לערים נוספות", אומר פרל.

 

\
r\n[caption id="attachment_3138" align="aligncenter" width="210" caption="המלחמה בבית (הקול היהודי)"]המלחמה בבית (הקול היהודי)
[caption id="attachment_3137" align="aligncenter" width="210" caption="המלחמה בבית (הקול היהודי)"]המלחמה בבית (הקול היהודי)
 

 
 
תגובות (33) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד