בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תפילה חגיגית ברחבת הכותל - 'נשות הכותל' נותרו בחוץ

גם בראש חודש אב - תפילה חגיגית שנערכה ברחבת הכותל המערבי של הר הבית, מנעה מנשות הכותל להיכנס למקום, למרות הפרובוקציה שערכו באזור

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' אב תש"פ - 08:36 22/07/2020
גודל: א א א
התפילה ברחבת הכותל המערבי של הר הבית, הבוקר
התפילה ברחבת הכותל המערבי של הר הבית, הבוקר

כבכל ראש חודש, גם החודש  התקיימה ברחבת הכותל המערבי של הר הבית תפילה חגיגית בהשתתפות מאות מתפללות ומתפללים מכל רחבי הארץ.

המתפללות שהשכימו בשעה מוקדמת מילאו את עזרת הנשים במתחמים השונים, על פי נהלי הקורונה, דבר שמנע מקבוצת 'נשות הכותל' להיכנס לעזרת הנשים.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר, כי‏ ‏"סיימנו כעת עוד תפילת ראש חודש בכותל, ראש חודש מנחם אב, עוד ראש חודש שבו קבוצת הנשים הרפורמיות נשארו מחוץ לרחבה ונשמרה קדושת המקום".

"מחודש לחודש אנחנו לומדים שהכותל מסתדר יפה גם בלי הפרובוקציה של הקומץ הקיצוני הזה, ובתפילה ובציפיה לבניין בית המקדש, בזכות נשים צדקניות, ולרפואה שלמה לישראל ולעולם כולו".

מהקרן למורשת הכותל נמסר הבוקר, כי קבוצה קטנה של נשות הכותל הגיעה הבוקר והתמקמה במתחם עליון ברחבת הכותל המערבי. הקבוצה הפרה את הנהלים והכניסה לרחבת הכותל המערבי ספר תורה תוך פגיעה בקדושתו, ונתקלה במחאות של מתפללים ומתפללות על הפרובוקציה שעוררו".

עוד הוסיפו בקרן למורשת הכותל, כי "אמש נמסר להן ממשרד המשפטים כי מדובר בהפרת הנוהל. אך הן ברגל גסה הפרו זאת. הקרן למורשת הכותל המערבי מצרה על התנהגות זו ופונה לכל הצדדים להניח לכותל המערבי ולאפשר תפילות מכובדות תוך שמירה על נהלי המקום וקדושת הכותל המערבי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד