בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

​'עד כאן' לרשם העמותות: הגש בקשת פירוק לעמותת "זוכרות"

​בעקבות השתתפותה של נציגת עמותת השמאל הרדיקלי 'זוכרות' בכנס בנושא השיבה שיזם ארגון שהוגדר התאחדות בלתי מותרת, פנה עו"ד צור פלק מארגון 'עד כאן' לרשם העמותות בדרישה כי ישלול את אישור הניהול התקין ויגיש בקשה לפירוק העמותה

  • יח"צ
  • י"ג טבת תשפ"א - 08:01 28/12/2020
גודל: א א א

נציגת עמותת השמאל הרדיקלי 'זוכרות', נג'ואן ברקדר, עתידה להשתתף בימים הקרובים, בכנס בנושא השיבה שיזם ארגון "Palestinian Return Center" אשר הוכרז כארגון טרור לפני כעשור ע"י שר הביטחון דאז, אהוד ברק. בעקבות פרסום הכנס פנה ארגון 'עד כאן' לעו"ד אייל גלובוס רשם העמותות בקריאה כי יגיש בקשה לפירוק העמותה בעקבות שיתוף הפעולה ובשל החשש כי העמותה פועלת בניגוד לחוק.

העמותה מצהירה באתר האינטרנט שלה כי היא פועלת לקידום אחריותיות של הציבור היהודי בישראל לנכבה הפלסטינית ומימוש זכות השיבה של הפליטים הפלסטינים.

בפנייה כתב עו"ד צור פלק "בימים האחרונים גילינו כי עובדת בכירה בעמותת "זוכרות" פועלת כנציגת העמותה בשיתוף פעולה עם ארגון שהוכרז בישראל כ"התאחדות בלתי מותרת" שהקשרים עימו אסורים על פי חוק. בשל כך אנו פונים אליך לטיפול מהיר בנושא ובקשת פירוק העמותה ושלילת הניהול התקין שלה בהתאם לחוק".

לפני כשבועיים בתאריכים 7-11 לדצמבר, התקיים כנס בנושא "שבוע השיבה" אותו יזם ואירח ארגון הרשום בבריטניה בשם "Palestinian Return Center". "ארגון זה הוכרז ע"י שר הביטחון בחודש מאי 2010 כ"התאחדות בלתי מותרת בישראל" ("ארגון טרור" כהגדרתו בסעיפים 6 ו-101 לחוק המאבק בטרור, תשע"ו-2016) הכרזה שעודנה בתוקף" פירט עו"ד פלק במכתבו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עוד ציין כי "על פי הפרסומים של PRC ביום 11/12/2020 גב' נג'ואן ברקדר העובדת בעמותת 'זוכרות' בתפקיד אחראית מדיה ועדויות, השתתפה כדוברת באחד ממושבי הכנס כשהיא מוצגת בתוכנית הכנס כ"נציגת ארגון זוכרות" למכתב צורף תוכניית הכנס בצירוף צילום מסך מאתר עמותת 'זוכרות' המפרט את תפקידה של ברקדר בעמותה.

במכתב הזכיר עו"ד פלק "סעיף 23 לחוק המאבק בטרור, קובע במפורש כי נתינת שירות לארגון מסוג זה שיש בה כדי לסייע לפעילות הארגון או לקדמה, הינה עבירה פלילית שלצידה עד חמש שנות מאסר. וסעיף 24 לחוק קובע כי עשיית מעשה שיש בו הזדהות עם ארגון שכזה לרבות בדרך של פרסום דברי שבח, תמיכה או אהדה וכו' הינה עבירה פלילית שלצידה עד שלוש שנות מאסר".

עו"ד פלק קבע כי "אין ספק כי נטילת חלק בכנס אותו מארגנת "התאחדות בלתי מותרת" שתפקידו קידום מטרות ההתאחדות, עולה כדי ביצוע העבירות בסעיפים הנ"ל" והוסיף כי בכוונת ארגון 'עד כאן' להגיש במקביל למכתב תלונה למשטרת ישראל.

לסיום פנה אל עו"ד גלובוס "בשל החשש הכבד לכך שפעילות העמותה מתנהלת בניגוד לחוק וכי העמותה מכוונת לשלילת קיומה של מדינת ישראל או אופייה הדמוקרטי כפי שניתן להבין משיתוף הפעולה עם ארגון שהוכרז כ"התאחדות בלתי מותרת", אנו פונים אליך בקריאה להגשת בקשת פירוק לעמותת "זוכרות" לבית המשפט המחוזי בהתאם לסעיף 49(1)+(2 ) ובהתאם לסמכותך ע"פ סעיף 50(א) לחוק העמותות תש"ם-1980" ובנוסף דרש "אנו מצפים כי תשלול באופן מידי את אישור הניהול התקין של העמותה לשנים 2020 ו-2021, עד לבירור בקשת הפירוק בבית המשפט".

עו"ד צור פלק אמר כי "החוק במדינת ישראל הוא לא המלצה. עמותה שעוברת על החוק בצורה כל כך גסה ומשתפת פעולה עם ארגון שהוכרז כארגון שהינו התאחדות בלתי מותרת, לא ראויה להישאר עמותה במדינת ישראל. אנו קוראים לרשם העמותות להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי לפרק את העמותה בשל שיתוף הפעולה שלה עם הארגון".

 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד