בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם המשטרה תומכת בהשתלטות הערבים על עכו?

אתמול נערכה שיחת אזהרה לאדיר כהן, המפעיל את קבוצת הפייסבוק 'עכו שלנו'. לטענתו, אמר לו קצין המודיעין במשטרה כי עכו היא עיר ערבית, והזהיר אותו שיחדול מייד מפעילותו.

  • י' אב תשע"א - 15:21 10/08/2011
גודל: א א א
[caption id="attachment_11994" align="alignleft" width="137" caption="אדיר כהן"]

אתמול נערכה שיחת אזהרה לאדיר כהן, המפעיל את קבוצת הפייסבוק 'עכו שלנו'. לטענתו, אמר לו קצין המודיעין במשטרה כי עכו היא עיר ערבית, והזהיר אותו שיחדול מייד מפעילותו.

אתמול הוזמן אדיר כהן, המפעיל את קבוצת הפייסבוק 'עכו שלנו', לתחנת המשטרה. בתחנה המתין לו קצין בשם שגיא כץ, המשמש כרכז המודיעין של משטרת עכו. להפתעתו של אדיר, הוביל אותו הקצין לחדר צדדי, שם הזהיר את אדיר כי כדאי לו לחדול מפעילותו.

קצין המודיעין אמר לאדיר כי המשטרה אינה מרוצה מפעילותו כנגד השתלטותם של ערבים על שכונות יהודיות בעכו. הקצין הוסיף ואמר כי מה שמפריע לו במיוחד הוא הניסיון מצד אדיר למנוע את כניסתם של מספר משפחות ערביות מהכפר 'טורעאן' לשכונת הנדיב, השכונה האחרונה בעכו אשר עד היום לא חדרו אליה ערבים.

בשבוע שעבר פורסמה בעיתון 'צפון 1' כתבה, על זכייתם של מספר ערבים במכרז למגרשים עבור בנייה בשכונת הנדיב. בכתבה נאמר כי קבוצת 'עכו שלנו' לא תיתן שהמכרז ייצא לפועל. אדיר כהן צוטט בכתבה כאומר כי "ברגע שהבולדוזר הראשון יעלה לשטח אנחנו נערוך מחאה שאף אחד לא חלם עליה. אני מבטיח אישית שכל עכו שלנו תצא למאבק נגד כניסתם של ערבים לשכונה, מאבק חוקי מול העירייה ומול הממשלה".

מסתבר כי המשטרה, אשר מגלה חוסר אונים אל מול התפרעויות וזריקות אבנים מצד ערביי 'עכו', התגלתה לפתע בשיא כוחה אל מול יהודי המצהיר כי פעילותו נעשית על פי חוק.

"קצין המודיעין אמר לי שכדאי לי לרדת מהעץ", מספר אדיר, "הוא אמר שהמכרז של מנהל מקרקעי ישראל, בו זכו הערבים, התנהל על פי חוק ומדובר בבעיה ממשלתית. הוא המליץ לי לעזוב את הנושא ולתת לערבים להכנס לשכונה מבלי לעשות בלאגאן".

\
r\n[caption id="attachment_12517" align="alignleft" width="377" caption="ערבי בעכו בפעולה"]

אדיר ענה בתגובה כי כל פעילותו היא גלויה וחוקית, וכי הוא לא מכיר כל חוק האוסר על עידוד משפחות יהודיות לבוא ולחזק את עכו.

בשלב זה, לטענת אדיר, אמר לו קצין המודיעין משפט שזעזע אותו. "עכו היא עיר ערבית", קבע הקצין, ואף ניסה לשכנע את אדיר כי כניסת הערבים לעיר היא חשובה. "הם ערבים טובים, עשירים", אמר הקצין, "הכניסה של המשפחות האלה טובה לעכו".

ביום חמישי הקרוב היה אמור להתקיים חוג בית, של 'עכו שלנו' באחד מבתי הפעילים. קצין המודיעין אמר לאדיר כי הוא מעוניין להיות נוכח בחוג. אדיר העדיף לוותר על העונג וביטל את החוג המיועד.

נראה כי אדיר לא התרשם במיוחד מאיומי המשטרה. הבוקר העלה אדיר לרשת עצומה, הקוראת 'לא לכניסת תושבי טורעאן ללב שכונה יהודית בעכו'.

"6 משפחות מהישוב טוראן זכו במכרז לבניית בתים בשכונת הנדיב", מפרט כהן בעצומה. "מה להם ולגור בלב שכונה יהודית? אני בטוח שלא מדובר בציונות. יצירת "מובלעת" באמצע השכונה היהודית היחידה שנישארה עם רוב יהודי מוצק? לזה יקרא 'יהוד הגליל'? 'יהוד עכו'?כך רוצים לחזק את הרוב היהודי בעיר ? לא הספיק לנו המהומות ב2008?"

"'עכו שלנו' הוקמה על מנת להביא יהודים לעכו, בכדי שהרוב היהודי בעכו לא יעורער", מסכם אדיר כהן. "כרגע חוג הבית בנושא יהוד עכו בוטל. אנו לא פועלים להסית את תושבי עכו נגד האוכלוסיה הערבית בעיר. עכו שלנו פועלת למען האנטרס היהודי ולשמירת אופייה היהודי והציוני של העיר".

אף מתגובתו של דובר מרחב חוף במשטרה עולה, כי  גם המשטרה מודה שכהן לא עבר על שום חוק.

"אכן התקיימה שיחה עם אדיר " מסר הדובר. " בשיחה הובהר כי פעילותו הינה בעלת מאפיינים שיכולים להיות משיקים לעבירה פלילית. אנו מזהירים אותו לבל יבצע עבירה בין ביודעין בין שלא ביודעין. האמירה המיוחסת לקצין לפיה 'עכו היא עיר ערבית' הינה ללא בסיס, והיא לא נאמרה.  האמירה היא מניפולטיבית ואולי אף מייצגת את צרכיו של אדיר".

 
תגובות (15) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד