בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

30 יום להיעלמותה של רינת - למה מחכים?

הכנסת דנה בהיעדרות הנער מוישי קליינרמן והמשטרה הודיעה כי מאות שוטרים יצאו לחיפושים. במקביל עברו 30 יום להיעדרותה של רינת לופז

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ב סיון תשפ"ב - 16:21 21/06/2022
גודל: א א א
ארכיון ארכיון (צילום: קובי ריכטר/TSP)
ארכיון ארכיון (צילום: קובי ריכטר/TSP)

ועדת ביטחון הפנים בכנסת בראשות ח"כ מרב בן ארי, דנה היום (ג') בהיעדרותו של הנער מוישי קליינרמן שנעדר קרוב ל-90 יום. במהלך הדיון ביקשו חברי הנכסת לרכז מאמצים למציאתו של מוישי וגם הביעו ביקורת על יחס המשטרה למקרה ולכך שעד לפרסום התקשורתי בעניין לא היתה התייחסות מספקת להיעדרות מצד הרשויות.

במשטרה אמרו כי יצאו למבצע חיפושים נרחב אחרי מוישי, אלא שהנער אינו הנעדר היחיד שנשקפת סכנה לחייו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בקול היהודי אנו מלווים את סיפורה של רינת לופז שהיום מלאו 30 ימים להיעדרותה. כלל הגורמים המכירים את רינת ברשויות ומחוצה להם חוששים לחייה לאחר שנעלמה משער מנשה.

בארגון להב"ה שמלווה את רינת כבר מספר שנים מביעים דאגה מכך שתסיים את חייה חלילה בדומה לספיר נחום הי"ד, שהיום שוב הוארך מעצרו של בן זוגה לשעבר. "אנו חוששים לגורלה של רינת וקוראים לרשויות לפעול למציאתה", אמרה לקול היהודי ענת גופשטיין. "למה מחכים? שיעברו עוד חדשיים כמו במקרה של מוישי?".

לופז, צעירה בעלת סיפור חיים קשה במיוחד הנמצאת על הרצף הפסיכיאטרי, נמצאת בסיכון גבוה וגורמים המלווים אותה בשנים האחרונות ובהם בנצי וענת גופשטיין מארגון להב"ה, מביעים חשש כבד לחייה.

בקול היהודי ליווינו את סיפורה והפעלנו לחץ על הרשויות בכדי שיטפלו בעניינה לאחר שניסתה להגיע ברגל לשכם מספר פעמים ונתפסה בידי חיילי צה"ל.

בעבר אותרה בידי חיילי מילואים ביציאה מהכפר א-רם בצפון ירושלים, בגוש עציון ובאזור יריחו כאשר בכל הפעמים סבלה מחבלות חמורות שגרמו לה ערבים המנצלים אותה.

גם בנצי וענת גופשטיין הבחינו בה באחת הפעמים כאשר היא רצה במרכז הכביש באזור הישוב פסגות, ופעילת הארגון הבחינה בה בפעם אחרת באזור אדם. לופז מוכרת מגיל קטן לרשויות אולם הללו מתקשות לטפל בעניינה.

לאחר פניות חוזרות ונשנות של הקול היהודי לעיריית ירושלים ומשרד הרווחה, מונה לרינת גורם אחראי שינסה לסייע לה, אלא שלאחרונה כך התברר, נעלמה שוב ונשקפת סכנה לחייה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד