בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

5 יהודים נעצרו בחשד לתקיפת הערבי בשכונת קטמון

המשטרה עצרה חמישה נערים יהודים בחשד שתקפו ערבי שהסיע בחורה יהודיה שתויה בשכונת קטמון בירושלים. מעצרו של אחד מהם הוארך אתמול ואילו הארבעה האחרים יובאו היום לבית המשפט.

  • אלחנן גרונר
  • כ"ב אלול תשע"ב - 09:35 09/09/2012
גודל: א א א
[caption id="attachment_41948" align="alignleft" width="100%" caption="הערבי שהותקף בתלפיות (צילום מסך 0 hon.ps)"]
המשטרה עצרה חמישה נערים יהודים בחשד שתקפו ערבי שהסיע בחורה יהודיה שתויה בשכונת קטמון בירושלים. מעצרו של אחד מהם הוארך אתמול ואילו הארבעה האחרים יובאו היום לבית המשפט.
חמישה נערים יהודים נעצרו במהלך השבת בחשד שתקפו את הצעיר הערבי שהסיע בחורה יהודיה שתויה ממועדון בשכונת תלפיות בירושלים. מעצרו של אחד מהם הוארך אתמול (מוצ"ש) ביומיים, ואילו ארבעה נוספים יובאו היום לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.
שלושה מבין העצורים הודו כי תקפו אותו הערבי, ואמרו כי היה נראה שהוא מנצל את הבחורה השתויה ופוגע בה.

ביום רביעי בלילה הוכה איברהים אבו טאעה, צעיר ערבי בן 28 מואדי ג'וז, בידי יהודים לאחר שהסיע בחורה יהודיה שתויה ממועדון בירושלים.

הערבי, שעובד במלון ממילא בירושלים, סיפר כי ליווה ידידה יהודיה שלו שהשתכרה במסיבה באחד המועדנים באיזור. לטענתו, הוא הסיע אותה לביתה יחד עם ידיד יהודי נוסף, וכשהוציא אותה מהרכב הגיעו למקום קבוצת צעירים יהודים.

בשלב זה מעדה הבחורה היהודיה, וככל הנראה חשדו הנערים היהודים כי אבו טאעה תוקף אותה ולכן היכו אותו. לטענתו הוא ניסה לסייע לידידתו לעלות לביתה.

"הם שאלו אם הכל בסדר כי הידידה שלי נפלה על הרצפה ולא יכלה לעמוד. אמרתי להם שהכל בסדר, אבל כשהם שמעו את הידידה שלי קוראת לי 'איברהים', הם הבינו שאני ערבי והתחילו להכות אותי עם מוט ברזל".

כתוצאה מהמכות נשברה רגלו של אבו טאעה והוא פונה לבית החולים שערי צדק בעיר עם שבר ברגל שמאל וחבלות בכל חלקי גופו.

"מפחיד מאוד להיות ערבי בירושלים, אם זה לא מזרח העיר", סיפר הערבי לאתר וואלה. "אם אני צריך ללכת לאזור שלא נמצא במזרח העיר אני חושב פעמיים, בחיי. אני הולך לעבודה ובחזרה. תראה מה קרה לצעיר הערבי שהוכה קשות בכיכר ציון".

מארגון להב"ה נמסר, "תבורכנה הידים שדאגו והגנו על כבוד בת ישראל. אנו תקוה שהערבים יפנימו ויפסיקו את ההטרדות".
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד