בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

52% מהאסירים הפליליים בישראל לא יהודים

מנתונים רשמיים שהגיעו לידי הקול היהודי עולה כי מספר האסירים הערבים הינו יותר מפי 2 מחלקם באוכלוסייה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • א' אלול תשע"ח - 18:46 12/08/2018
גודל: א א א
שב"ס
שב"ס

אחוז הפשיעה בקרב האוכלוסייה הערבית גבוה בהרבה משיעורה באוכלוסייה. לאחרונה נחשף בנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי אחוז כתבי האישום המוגשים נגד ערבים הוא 43.4% מכלל כתבי האישום. אלא שמתברר כי בקרב האסירים והעצירים הפליליים בישראל המספר גבוה עוד יותר.

מנתונים רשמיים של שירות בתי הסוהר שהגיעו לידי הקול היהודי עולה כי 46% מהאסירים והעצירים הפליליים בישראל הם ערבים. אם מוסיפים לנתון את מספר יתר הלא יהודים מגיעים ל-52% מכלל האסירים הפליליים.

האזרחים והתושבים הערבים בישראל מהווים כ-20 אחוזים מכלל האוכלוסייה, מה שמצביע כי חלקם באוכלוסיית האסירים הפליליים עומד על למעלה מפי 2 מחלקם באוכלוסייה.

נכון לחודש הלועזי שעבר, הוחזקו בשב"ס 10,650 אסירים ועצירים פליליים. מהם 5,123 יהודים, 4,879 ערבים, 483 נוצרים, 106 דרוזים, ו-59 אחרים.

ש לציין כי הנתונים של שב"ס אינם מפולחים לפי אזרחות אלא לפי דת, וכוללים לכאורה גם שב"חים ערבים, כך שאין יכולת לעמוד במדויק את מספר הערבים האזרחים והתושבים הכלואים בבתי הסוהר.

בנוסף, 4.5% מהאסירים הפליליים הם נוצרים לא ערבים. הדרוזים מהווים אחוז אחד מקרב האסירים הפליליים, וחלקם באוכלוסייה עומד על 1.6%. עוד חצי אחוז מקרב האסירים מוגדרים כ"אחר" – ככל הנראה חסרי דת.

שליש מהאסירים בשב"ס: מחבלים

עוד מוחזקים בידי שב"ס 30 חיילי צה"ל שהסתבכו בפלילים, 20 מתוכם יהודים ו-10 מתוכם לא יהודים (1 בדואי,3 דרוזים ו-6 מוסלמים), מה שמצביע על אפשרות שחיילים שאינם יהודים מסתבכים בפלילים בשיעור גבוה משיעורם באוכלוסיית החיילים.

יש לציין כי בדרך כלל מועברים לידי שב"ס חיילים המרצים מאסרים ממושכים בשל עבירות חמורות.

בנוסף מוחזקים בשב"ס 5,805 מחבלים המוגדרים אסירים ועצירים ביטחוניים, מהם 463 במעצר מנהלי. מדובר ביותר משליש מכלל האסירים בשב"ס.

כמו כן מוחזקים בידי שב"ס 19 אסירים יהודים המסווגים כביטחוניים. מדובר ברובם באסירים ועצירים על אירועים לאומניים כנגד ערבים.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד