בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הורים זועמים: ילדי המסתננים בהסעות חינם

עיריית תל אביב ממנת את הסעות ילדי המסתננים לבתי הספר בדרום העיר, ואילו תושבי העיר היהודים נאלצים לשלם. "הנושא מקומם הורים רבים"

  • כ"ז אלול תשע"ד - 10:42 22/09/2014
גודל: א א א
המסתננים זוכים להסעות חינם, היהודים משלמים. ילדי מסתננים בגן בתל אביב
המסתננים זוכים להסעות חינם, היהודים משלמים. ילדי מסתננים בגן בתל אביב

"כשהעירייה מתהדרת בהעברת תקציבים גדולים לדרום העיר, היא לא מספרת שחלק מהם מופנה לזרים ולא לנו". את הדברים אמרה השבוע לאתר mynet סודי כהן צמח, יו"ר ועד שכונת קריית שלם בדרום תל אביב. "לא ייתכן שאנחנו נשלם עבור הסעות וילדי זרים ייהנו מפטור. הנושא מקומם הורים רבים".

תושבי דרום תל אביב משלמים 780 ₪ בשנה עבור הסעות לילדיהם לבתי הספר, ולעומתם זוכים מסתננים ומהגרים אפריקאים בהסעות על חשבון העירייה. "שוב יוצא שעל חשבוננו מממנים להם שירותים שונים", אמר אחד ההורים באזור לmynet. העירייה עוזרת להם בבעיות בריאות, רווחה וחינוך ועכשיו גם הסעות בחינם. זה בלתי נתפס".

מעיריית תל אביב־יפו נמסר: "התשלום עבור הסעות הוא נגזרת של המרחק מבית התלמיד לבית הספר. תלמידים המשובצים בבית ספר המרוחק מביתם יותר משניים־שלושה ק"מ זכאים להסעה. משכך, ילדי עובדים זרים המשובצים בבתי ספר המרוחקים ממקום מגוריהם זוכים להסעה. העירייה סבורה כי כל ילד בעיר זכאי לחינוך שווה, ולכן אינה מבדילה בין השירותים הניתנים לילדי העובדים הזרים לבין אלו הניתנים לתלמידים אחרים".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד