בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקשר בין רבש"צית היישוב לגשש הבדואי הוליד תינוק משותף

פרסום ראשון ובלעדי: החשש מפני תופעת ההתבוללות ונישואי התערובת, עולה על כל דמיון. רכזת הביטחון של יישוב יהודי בשומרון, ילדה לאחרונה בת לגשש בדואי, אותו הכירה במסגרת שירותה במג"ב

  • אלחנן גרונר
  • י"ז אדר תשע"ג - 21:00 27/02/2013
גודל: א א א
רכב בטחון (קרני שומרון)
רכב בטחון (קרני שומרון)

רבים מתייחסים בזלזול לחשש מפני סכנת התבוללות בצה"ל, במהלך החיכוך היומיומי בין חיילים יהודים וגויים.

בראיון שקיימנו לאחרונה עם מתן פלג מתנועת 'אם תרצו', בנוגע לגיוס ערבים – נוצרים לצה"ל בו הם תומכים אמר פלג, כי המחשבה על כך שהדבר עלול להוביל להתבוללות היא מחשבה גלותית. "אין שום סיכוי בחיים שזה יקרה", הוא קבע בנחרצות.

אולם הסיפור אותו אנו חושפים כעת בצער רב מלמד, כי החשש קיים וממשי, ונמצא ממש כאן, מתחת לאף.

ביישוב מעלה שומרון, יישוב במערב השומרון, ישנה רכזת ביטחון, תפקיד השמור בדרך כלל לגברים, אך ביישוב מביעים סיפוק רב מעבודתה של הרבש"צית הצעירה. בשבועות האחרונים מחפש היישוב מחליף באופן זמני לתפקיד הרבש"ץ, בשל יציאתה של רכזת הביטחון לחופשת לידה.

עד כאן, הסיפור נשמע שגרתי למדי, אולם הנתון הפחות שיגרתי הוא, כי אביה של אותה בת שנולדה לרבש"צית, הינו גשש בדואי אותו הכירה במהלך שירותה במג"ב.

משיחות שקיימנו עם תושבים ביישוב עולה תמונה לא ברורה לגבי ההתמודדות היישוב עם הזוג. תושב אחד סיפר כי הרבש"צית, שגדלה בבית דתי באחד מישובי האזור, מתגוררת בישוב יחד עם 'בן זוגה' הבדואי. אולם תושב אחר טען כי הישוב לא הסכים לקבל את השניים, וזאת בשל מדיניות המסרבת לקבל זוגות 'מעורבים'.

לאחרונה התקיים דיון ביישוב סביב הנושא, אולם במזכירות מעלה שומרון העדיפו שלא להתייחס לנושא וגם מהמועצה האזורית שומרון טרם נתקבלה תגובה.

עם זאת, גורם במועצה האזורית שומרון שנחשף למקרה, הביע בפני הקול היהודי זעזוע עמוק על ההתבוללות, שהגיעה גם לישובים האידיאולוגיים בשומרון.

פנינו לדובר צה"ל ושאלנו האם צה"ל רואה בעיה בקשר שנוצר בין חייל קבע גוי לבין עובדת בטחון יהודיה, אך גם דובר צה"ל העדיף שלא להגיב לפנייה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד