בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"בג"ץ כיבה את האור בקצה המנהרה"

תושבי דרום ת"א מיואשים לאחר פרסום החלטת בג"ץ. "השופטים בעצם אמרו לתושבים לעזוב את בתיהם"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ח אלול תשע"ד - 09:42 23/09/2014
גודל: א א א

"אנחנו כבר מיואשים לגמרי, זה לא יאמן", כך פתח אריק קצב, פעיל חברתי בדרום תל אביב, את שיחתנו אמש, לאחר פרסום החלטת בג"ץ בדבר ביטול חוק המסתננים. בדרום תל א ביב קיבלו התושבים את הגזירה בביקורת קשה, ויצאו להפגנה ספונטנית בכיכר הבימה.

"מבחינת תושבי דרום תל אביב זו תקווה שנגוזה", מסביר קצב. "היה אור בקצה המנהרה ובג"ץ כיבה אותו. אין ספק שזרם המסתננים יגבר והאוכלוסייה הוותיקה תעזוב את השכונות. ממש כואב הלב שנפל דבר בישראל, והרכב של שופטים גזר על תושבים נאמנים למדינת ישראל, כזו גזירה, ובעצם אומר להם אין לכם מה להישאר בשכונות שלכם".

קצב מותח ביקורת חריפה על השופטים, שלא טרחו להגיע ולו לביקור סימלי בדרום העיר ולחוות לרגע את מה שחווים התושבים ב"שבע שנות התופת האחרונות", כלשונו. "ההחלטה נקבעה על ידי אנשים שלא הגיעו לביקור ולו של יום אחד בדרום תל אביב, ולא בילו רגע אחד בחברת מסתננים. לשבת במגדל השן ולדון בעתירות של ארגונים שממומנים בכסף זר, בלי לראות את המצוקה של התושבים, זה בזיון ותעודת עניות".

לדבריו, התושבים החליטו להקים בשכונות סוכות אבלים, כיון ש"התקווה הקטנה שהיתה לנו לשוב לחיות חיים נורמטיביים בשכונות נגוזה".

"בעקבות הגדר והחוק החדש, ובעקבות השאיפה שהמסתננים יצאו מהשכונות, אנשים כן נאחזו באיזו תקווה והחליטו להישאר להתגורר בשכונות. אבל כשבגץ מחליט כזאת החלטה זה אומר שאין תקווה שיצאו ואדרבה גם יותר גרוע, יתווספו חדשים. בעצם בג"ץ משדר לתושבים: תעזבו את הבתים ותחפשו מקום אחר. הבעיה הקשה היא שהאוכלוסייה שגרה בדרום ת"א היא אוכלוסייה חלשה מלכתחילה, אנשים קשישים וקשיי יום שלא יכולים למכור את הדירה וללכת לקנות במקום אחר. אם מדברים על צדק חברתי, אז מה שנעשה היום זה ההפך הגמור מצדק חברתי. התירו את הרסן וגרמו לכך שהחיים של האנשים יהיו יותר גרועים", הוא אומר.

"אם השופטים היו מקבלים החלטה אמיצה שהיתה באה ואומרת, את אלפי המסתננים שהולכים להשתחרר ממתקן חולות, נשכן בשכונות שלנו, אני הייתי מסיר את הכובע בפניהם, אבל ידוע לכולם שהם יגיעו לדרום תל אביב ואם היום המצב הוא קטסטרופלי, הקטסטרופה רק תלך ותגבר, ומעטים הישראלים שישארו לגור בשכונות הללו".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד